+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

Апарт-хотел „Laskarina“ – Потос

Вила Ласкарина е лоцирана во строгиот центар на Потос на само неколку метри од преубавата плажа. Вилата располага со 1/2, 1/2+1 соби како и 1/2+2 апартман на вториот спрат од објектот. Сите соби се опремени со ТВ, Wi – Fi, клима (со доплата 5€ на ден), опремени кујни, тераси.

Период

Бр. на ноќевања

1/2+exb

студио

1/2+1

студио

1/2+2

Апартман

02.06-09.06.19

7*

140

150

160

09.06-16.06.19

7*

160

170

180

16.06-23.06.19

7*

190

200

210

23.0630.06.19

7*

220

240

250

30.06-09.07.19

9

480

520

540

09.07-18.07.19

9

580

630

650

18.07-27.07.19

9

580

630

650

27.0705.08.19

9

580

630

650

05.08-14.08.19

9

580

630

650

14.08-23.08.19

9

580

630

650

23.0801.09.19

9

520

560

580

01.0908.09.19

7*

190

210

220

08.09-15.09.19

7*

160

180

200

15.09-22.09.19

7*

140

160

180

22.09-29.09.19

7*

110

125

150

 

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето,четврто и петто – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
 • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот и се доплаќа 5€ на ден.
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секој од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk