+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

БАЛИ

НОЕМВРИДЕКЕМВРИ 2018

Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (238 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во светот. Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот  , мнозинството од жителите се Индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богат со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, но ова е нешто што најмногу се  извезува. Живописните  бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население ,  храна која  е силна и со необичен вкус и тиркизно-сините води на Индискиот Океан, што е локализирано  на овој мало парче од  рај на земјата ,сигурно ќе ги задоволи  Вашиот вкус …

ПРОГРАМА

Скопје – Доха Лет од Скопје – чекирање на аеродром Скопје два часа пред лет. Полетување од Скопје во и слетувате во Доха согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување).

Доха- Денпасар , БалиПолетување за Доха – пристигнување во Денпасар – согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување). Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Нуса Дуа .Пристигнување во хотелот и сместување.

Бали е  инспирација, магичен остров кој има недопрени плажи , вулкани и бујни тропски шуми. Она што го издвојува Бали од другите тропски острови е традицијата и духовноста на народот   кои  ја славаат својата култура и го негуваат својот идентитет. Бали е  скапоцениот камен на Азија каде можете да се опуштите на прекрасните песочни плажи , да ја осетете благодетите на арома терапијата , можете да го испразнете Вашиот ум со јога, Тај Чи , сурфајте или пробајте да се пазарете на традиционалните пазари .

Авантурата на Бали започнува на плажа, со балински специјалитети, егзотична комбинација на вкус. Уживајте во идиличната атмосфера на мек, златен песок и да го видиме  прекрасниот залез на сонцето. Откријте ја автентичноста на Бали преку традиционални джакузи, ритуали и легенди.Уживајте во прекраната  миризба на ароматичните масла при масажа кај Индонезиските масери и заборавете на секојдневниот живот, бидејќи вашата реалност станува ова рајско место. Дозволете Бали да Ве заведе со својот специјален шарм.

Можност за организација на факултативни излети – Јужен Бали, малиот храм кој е изграден на ивица на една карпа, Убуд со посета на светата шума на мајмуните, посета на Кралскиот  Храм  на Mengwi, посета на терасите од ориз како карактеристична слика на Бали …

Бали/ Денпасар – Доха – Скопје – Појадок.Слободни активности .Трансфер од хотел до аеродромот во Денпасар во вечерните часови. Полетување  од аеродромот во Денпасар – Слетување во Доха – Полетување од Доха – слетување во Скопје. – согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување).

ИНДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА – минимум патници за реализација 2 лица

НОЕМВРИ

QR 306   05NOV  SKPDOH 1155 1850
QR 962   06NOV DOHDPS

0235 1730

QR 963  13NOV DPSDOH

1900 0001+1

QR 305   14NOV DOHSKP 0715 1055

Mercure bali Nusa Dua 4* –  Nusa   Dua        Double room 7 ноќи -појадок 865 eur

Hilton Bali Resort 5* –  Nusa   Dua                  Double room 7 ноќи – појадок 1085 eur

ДЕКЕМВРИ

QR 306   03DEC  SKPDOH 1155 1850
QR 962   04DEC DOHDPS

0235 1730

QR 963  11DEC DPSDOH

1900 0001+1

QR 305   14NOV DOHSKP 0715 1055

Mercure bali Nusa Dua 4* –  Nusa   Dua        Double room 7 ноќи -појадок 865 eur

Hilton Bali Resort 5* –  Nusa   Dua                  Double room 7 ноќи – појадок 1125 eur

 

 Цената е валидна до пополнување на местата по тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведените хотели и истата е подложна на промени се до моментот на резервација. Можност за индивидуални дати на патување НА БАРАЊE

Во цената е вклучено :

 • Авионски билет со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг;
 • Аердромски такси
 • 7 ноќевања во хотел на Бали на база на соодветниот тип на исхрана
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром ;

 Цената не вклучува :

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Се што не е наведено во делот ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 20 дена пред поаѓање.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. 
 • Задолжително патничко осигурување
 • За Бали не е потребна туристичка виза за патници кои патуваат со македонски пасоши – за влез на Бали пасошот мора да биде валиден минимум 6 месеци од датумот на враќање.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk