Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Будва

Будва

Blog thumbnail

1 ден 30.04.2020 – СКОПЈЕ – БУДВА
Состанок со групата кај арена Борис Трајковски. Поаѓање за Црна Гора во 22.00часот.  Ноќно возење преку
граничните премини на Косово и Албанија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности.
2 ден 01.05.2020 – БУДВА
Пристигнување во Будва во претпладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални
активности и шопинг. Можност за прошетка до Стариот Град,пристаништето, прошетка по кејот на познатата
Словенска плажа,цитаделата,бројните кафулиња,ресторани и бутици. Вечерта e планирана факултативна посета
во некој од националните рестораните со морска храна и национални специјалитети во Будва, во спротивно
индивидуална прошетка низ преубавата Будва. Враќање во хотел. Ноќевање.
3 ден 02.05.2020 – ДУБРОВНИК – БУДВА
Појадок. После појадокот заминување на целодневен факултативен излет до Дубровник преку Тиват со траект.
Прошетка низ стариот дел на Дубровник – Страдун,Дубровачките градски зидини,статуата на Св.Влах-
заштитникот на градот,Кнежев двор,Катедралата Вознесение на Дева Марија…Слободно време за
фотографирање,индивидуални активности и прошетки.Во договореното време враќање во Будва. Ноќевање.
3 ден 03.05.2020 – БУДВА – БАР – СКОПЈЕ
Појадок и одјавување од хотел. Заминување кон Скопје и попатно застанување до Бар – крајбрежен град на
Јадранското Море со население од 40.000 жители.Се наоѓа на 40 км од Будва,измеѓу Јадранското Море и
Скадарското Езеро и е еден од најсончевите градови во Европа (има повеќе од 270 сончеви денови годишно).
Градот е поделен на 2 дела: Стар и Нов Бар. Стариот град е вистински археолошки музеј под отворено
небо,опркужен со маслинести и овошни дрвја.Новиот град е модерен со модерни градби,широки
улици,продавници, песочни плажи и пристаниште.Можност за индивидуална прошетка и шопинг.Патот
продолжува кон Македонија со попатни одмори. Пристигнување наредниот ден во утринските часови.
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 99 евра / 6100ден
Во цената на аранжманот e вклучено:
 Превоз со туристички автобус на дадената релација
 Организација и реализација на патувањето
 ГРАТИС – попатна посета на БАР
 2 ноќевања со појадок во хотел 3* во Будва
 Туристички придружник во текот на патувањето
Во цената на аранжманот не е вклучено:
 Патничко осигурување 150 мкд
 Туристичка такса за хотелот – 150 мкд (се плаќа во агенција)
 Факултативен излет до Дубровник – 20 евра ( за реализација се потребни минимум 25 лица )
 Резрвација и посета на ресторан – 25 евра ( минимум 20 лица )
 Влезници во културно/историски споменици
БУДВА – 1ви Мај

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
 Организатор на аранжманот е ТА Фалкон Травел&Сервис
 Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот
 Целосна уплата на аранжманот е 10 дена пред почетокот на истиот
 Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд
 За реализација на аранжманот се потребни минимум пријавени 45 патника
 За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот,
 Автобуските седишта се пополнуваат по датумот на уплата
 Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманотво случај на промена на цената на превозот
илихотелот
 Во случај на недоволен број на пријавени патници организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот 7
дена преддатумот на започнување на истиот
 Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на
влезниците на локалитетите и музеите
 За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради,
институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
 Организаторт го задржува правото за промена на редоследот на реализација на програмата.
 Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени
објективни причини, како на пр: застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од
локалитетите предвиден за посета и сл…

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата
За овој аранжман важат Општите Услови на Патување на Т.А. Фалкон Травел&Сервис и СКТМ
За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници

Leave a reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001