Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Венеција (Верона)

Венеција (Верона)

Blog thumbnail

1 ден 30.04.2020 СКОПЈЕ
Состанок со групата во 13:00 ч. и поаѓање за Венеција 13:30 часот на паркингот кај спортски центар „Борис
Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други
царински формалности.
2 ден 01.05.2020 ПАЛМА НОВА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО
Пристигнување во утринските часови во еден од најголемите шопинг центри во Италија – Palmanova Outlet
Village. Поаѓање за Лидо ди Јесоло во претпладневните часови, пристигнување и можност за запознавање со
преубавото туристичко градче во северниот дел на Италија со преубавата 10километаркса плажа.
Сместување во хотел. Слободна вечер во Лидо ди Јесоло. Ноќевање.
3 ден 02.05.2020 ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО – ВЕНЕЦИЈА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО
Појадок. После појадокот заминување на разглед на ВЕНЕЦИЈА со брод од Пунта Сабионе. Панорамски
разглед на градот со локален водич: Плоштадот и црквата Св. Марко, Дуждевата палата, Мостот Риалто,
Каналот Гранде … Враќање во Лидо ди Јесоло, слободно време за индивидуални актовности. Ноќевање.
4 ден 03.05.2020 ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО – ВЕРОНА – СКОПЈЕ
Појадок. После појадокот заминување за ВЕРОНА. Разглед на градот со посета на куќата и гробот на Јулија,
колосеумот, плоштадите Бра и Ебре… слободно време за прошетка низ Верона и можност да пробате
оригинална италијанска пица. Поаѓање за Скопје во попладневните часови.
5 ден 04.05.2020 СКОПЈЕ
Пристигнување во Скопје во пладневните часови.
ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 14.03 : 149€/ 9.240ден
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 159€/ 9.860ден
Во цената на аранжманот е вклучено:
 Превоз со високотуристички автобус
 Сместување во хотел со 3* – 2 НП (ноќевање со појадок) во Лидо ди Јесоло
 Организиран разглед на Венеција со локален водич
 Организација, реализација и придружник на патувањето
Во цената на аранжманот не е вклучено:
 ВЕНЕЦИЈА: брод + превоз + локален разглед: Лидо ди Јесоло – Венеција – Лидо ди Јесоло – 25€
 Задолжителна посета и разглед на Верона со локален водич – 15€
 Влезници за културно-историските знаменитости
 Патничко осигурување – 5€/310 денари
 Доплата за еднокреветна соба 2.100 денари

Венеција (Верона) – 1ви Мај

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
 Организатор на аранжманот е ТА Фалкон Травел&Сервис
 Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот
 Целосна уплата на аранжманот е 10 дена пред почетокот на истиот
 Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд
 За реализација на аранжманот се потребни минимум пријавени 45 патника
 За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот,
 Автобуските седишта се пополнуваат по датумот на уплата
 Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманотво случај на промена на цената на превозот
илихотелот
 Во случај на недоволен број на пријавени патници организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот 7
дена преддатумот на започнување на истиот
 Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на
влезниците на локалитетите и музеите
 За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради,
институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
 Организаторт го задржува правото за промена на редоследот на реализација на програмата.
 Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени
објективни причини, како на пр: застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од
локалитетите предвиден за посета и сл…
Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата
За овој аранжман важат Општите Услови на Патување на Т.А. Фалкон Травел&Сервис и СКТМ
За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници

Leave a reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001