+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

Венеција (Верона и  Трст)

1 ден 10.10.2018 СКОПЈЕ – ТРСТ

Состанок со групата во 14:30 ч. и поаѓање за Венеција 15:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности.

2 ден 11.10.2018  ТРСТ – ПАЛМА НОВА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО

Пристигнување во Трст во утринските часови. По разгледот на градот упатување кон еден од најголемите шопинг центри во Италија – Palmanova Outlet Village. Поаѓање за Лидо ди Јесоло во попладневните часови. Сместување во хотел. Ноќевање.

3 ден 12.10.2018 ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО – ВЕНЕЦИЈА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО

Појадок. После појадокот заминување на разглед на ВЕНЕЦИЈА со брод од Пунта Сабионе. Панорамски разглед на градот со локален водич: Плоштадот и црквата Св. Марко, Дуждевата палата, Мостот Риалто, Каналот Гранде … Враќање во Лидо ди Јесоло. Вечерта можност за посета на национален ресторан со забава и жива музика. Ноќевање

4 ден 13.10.2018 ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО – ВЕРОНА – СКОПЈЕ

Појадок. После појадокот заминување за ВЕРОНА. Разглед на градот со посета на куќата и гробот на Јулија, колосеумот, плоштадите Бра и Ебре… слободно време за прошетка низ Верона и можност да пробате оригинална италијанска пица. Поаѓање за Скопје во попладневните часови.

5 ден 14.10.2018 СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во пладневните часови.

 

ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 01.09: 139€/8.620 ден

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  149 €/ 9.240ден.

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • Разглед на Венеција со локален водич
  • Разглед на Трст
  • Сместување во хотел со 3* – 2 НП (ноќевање со појадок) во Лидо ди Јесоло
  • Организација, реализација и придружник на патувањето

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Вапорето Пунта Сабионе –Венеција –Пунта Сабионе – 15€
  • Посета на национален ресторан – 25€ (вклучено мени – вечера)
  • Задолжителна посета и разглед на Верона со локален водич – 10€
  • Влезници за културно-историските знаменитости
  • Патничко осигурување –  5€

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата

За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници

За ова патување важат општите услови на СКТМ и Т.А. Фалкон Травел

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk