+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

Вила „RG“ – Скала Потамиа

RG Studios е новоизградено сместување дизајнирано да ги задоволи современите потреби на гостите.Вилата е сместена на само 100м. од една од најубавите плажи на островот и од самиот центар на градот.. Располага со 1/2 студија опремени со сопствена кујна, тоалет, тераса, ТВ, Wi – Fi, клима (вклучена во цена)…

Период

Бр. на ноќевања

1/2

студио

02.06-09.06.19

7*

140

09.06-16.06.19

7*

160

16.06-23.06.19

7*

190

23.0630.06.19

7*

220

30.06-09.07.19

9

480

09.07-18.07.19

9

580

18.07-27.07.19

9

580

27.0705.08.19

9

580

05.08-14.08.19

9

580

14.08-23.08.19

9

580

23.0801.09.19

9

520

01.0908.09.19

7*

190

08.09-15.09.19

7*

160

15.09-22.09.19

7*

140

22.09-29.09.19

7*

110

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • За хигиената во студијата во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секој од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk