Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Дубаи – Мај

Дубаи – Мај

Blog thumbnail

Детали од лет – 02 May 2019 SKP-DXB 13:35 – 20:35/ 09 May 2019 DXB-SKP 09:00 – 12:35

ХОТЕЛКАТЕГОРИЈАЛОКАЦИЈАТИП НА СОБАУСЛУГА8Д/7Н
Cassels Al Barsha4*AL BARSHASUPERIOR DBLНП499€
TRYP by Wyndham Dubai4*TECOMDOUBLEНП549€
Aloft Palm Jumeirah 4*PALM JUMEIRAHDOUBLEНП789€
Hawthorn Suites By Wyndham4*JBRAPPARTMENTRO879€
Movenpick Hotel Jumeirah Lakes Towers5*JUMEIRAH LTSUPERIOR DBLНП679€
Rixos Premium Dubai JBR5*JBRDELUXE DBLПП1459€

АВИОН ОД СКОПЈЕ + ТРАНСФЕР + 7 НОЌЕВАЊА ВО ДУБАИ
валидна за резервации и уплата до пополнување на дадени места и класи на авион и во хотел/ индивидуална програма

НАПОМЕНА – Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба/услуга
Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД)
(Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места на авион и во хотел – на барање)

Програма на патувањето:
8дена/7 ноќи – авиокомпанија “FLY DUBAI”

1. ден Скопје – Дубаи.
Полетување на авионот за Дубаи во 13.50 часот (FZ792). Слетување во Дубаи во 20.45 часот (варијабилни саатници согласно политика на авио компанија). Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.

2 – 7денa Дубаи-слободен ден за индивидуални активности или организирање на факултативни екскурзии.
Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга, наутро инфо состанок и слободно време претпладне за индивидуални активности.

8 ден ДУБАИ-СКОПЈЕ.
Во раните утриснки часови трансфер на аеродром. Полетување на авионот од Дубаи во 09.10 часот (FZ791). Слетување во Скопје во 12.45 часот (варијабилни саатници согласно политика на авио компанија).

Цената е за целосна уплата при резервација , без право на промена на име или отказ.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Повратен авионски билет на релација Скопје – Дубаи – Скопје со FLYDUBAI (вклучен багаж рачен 7кг и чекиран 20кг, согласно политика на авио компанија, оброк за време на лет согласно политика на авио компанија);
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром;
 • 7 ноќевања во избраниот хотел / тип на соба/ согласно наведена услуга;
 • Организација и реализација на патувањето

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА: 

 • аеродромски такси – 45ЕУР по лице (задолжително за сите лица, вклучувајќи и дете и бебе)
 • Влезна виза за Дубаи – 85ЕУР по лице (задолжително за сите лица, вклучувајќи и дете и бебе )
 • ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ И ОПЦИОНИ ИНДИВИДУАЛНИ ТУРИ НА БАРАЊЕ
 • Патничко осигурување
 • Останати индивидуални трошоци и индивидуални посети и факултативи
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот

* туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014 на рецепција во хотел на лице место при check in или при check out (2-4 EUR по соба по ноќ согласно категоризација на хотелот и тип на соба). Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.
Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

 • Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на целот износ. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ::

 • Во готово – уплата на аконтација од најмалку 50% од вкупната цена на аранжманот при резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање.
 • Кредитни картички
 • уплата преку фактура

Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:
– Максимален број на лица во двокреветна соба се две возрасни.
Постои можност во собите да се постави едно дополнително легло како помошен кревет за дете или 3 возрасно лице СО ДОПЛАТА– со што се намалува комодитетот на собата.Цена на дополнително легло за возрасен или дете – НА БАРАЊЕ.
– Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч. Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.
– Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (самопослужување)
– Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање од патување)
– Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот
– За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
– За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност
– Информации и слики од хотелите може да ги најдете на нивната официјална web страна

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

Важни напомени:
– За добивање на виза за ОАЕ потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот на кои се наоѓаат податоците на патникот како и слика со димензија за пасош (доколку ги доставувате скенирани пратете ги на маилот: info@falcon.com.mk ). Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност имиграционото одделение да побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви. АКО ПАТНИКОТ НЕ ДОБИЕ ВИЗА,парите не се враќаат.

НАПОМЕНА – Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена дирекно од авио компанијата. Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

ГИ МОЛИМЕ ПАТНИЦИТЕ ДА ГО ПРОВЕРАТ ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ ДВА ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ.
Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd).

Важат општите услови на патување на СКТМ

Leave a reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001