+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

БАНСКО – Хотел МУРИТЕ 4*

8ми Март

Пакет аранжман со организиран превоз

 • Прв ден : 03.2019

Состанок на групата. Поаѓање кон Банско во договореното време. Се патува преку граничен премин Деве Баир. Посета на Метро во Благоевград. Пристигнување и сместување во хотел. Време за индивидуални активности – прошетка, релаксација во СПА Центарот на хотелот.  Вечера и забава со музика во живо. Ноќевање.

 • Втор ден : 09.03.2019

Појадок. Слободен ден за прошетка низ Банско, скијање или користење на СПА Центар. Вечера и забава со музика во живо. Ноќевање.

 • Трет ден : 03.2019

Појадок. Заминување од хотелот во 12:00 ч. (локално време). Заминување за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во вечерните часови.

 •  

  Тип на сместување

  Зграда Азалиа

  Зграда Орхидеа

  Дворкеветна соба (2+0)

  31€

  29€

  Едноспален апартман (2+2)

  33€

  31€

  Двоспален апартман (4+2)

  31€

  29€

   

  Цените се по лице за 1 ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО и вклучуваат :

  • Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-22 ч.
  • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
  • Интернет, детски кат, паркинг

   

  Дополнителни услови :

  • Деца до 5.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
  • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
  • Доплата за туристичка такса : 1 по лице на ден за возрасни и деца над 2 год.

Зграда АЗАЛИА – 95€ по лице за 2 ноќевања на база се вклучено и превоз

Зграда ОРХИДЕА – 90€ по лице за 2 ноќевања на база се вклучено и превоз

Цената е по лице за пакет и вклучува :

 • Превоз до наведената дестинација
 • Сместување во хотел МУРИТЕ 4*
 • 2 ноќевања на база појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-22 ч.
 • Користење на СПА Центар (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Професионална организација

 

Во цената не е вклучено :

Патничко осигурување

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 22 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk