+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

Прага

Виена

ПРАГА

 

1 ден 23.05.2018 СКОПЈЕ – ПРАГА 
Состанок со групата во 16:00ч. и поаѓање во 16:30ч. за Прага на паркингот пред салата Борис Трајковски. Патувањето е преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

2 ден 24.05.2018 ПРАГА 
Пристигнување во Прага околу пладне. Разглед на Стариот град со локален водич: Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Карло IV, Кралскиот пат, Еврејскиот кварт, Париската улица, Старомајскиот плоштад со астрономскиот часовник – Орлој, цркавата Лорето, Градската куќа, Прашната кула, Националниот музеј, дворецот Храдчани, катедралата Св. Вито… Слободно попладне за индивидуални прошетки и шопинг низ центарот на Прага. Сместување во хотел. Вечерта факултативно можност за крстарење по реката В’лтава или слободна вечер за индивидуални активности, прошетки. Во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.

3 ден 25.05.2018 ПРАГА-Карлови Вари 
Појадок. После појадокот, факултативно заминување за Карлови Вари – најпознатиот бањски центар во Чешка и омиленото место на европската аристократија, град во кој ќе посакате да останете. Вечерта факултативна можност за посета на традиционален чешки ресторан со традиционални готски игри и вклучено. Во договорено време враќање во хотел.Ноќевање.

4 ден 26.05.2018 ПРАГА – ВИЕНА – СКОПЈЕ
Појадок. После појадокот, напуштање на хотелот и поаѓање за Виена. Панорамски разглед на градот: плоштадот Рингштрасе, Операта, Парламентот, општината Ратхаус, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец Хофбург… Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Попладневно и ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

5 ден 27.05.2018 СКОПЈЕ
Пристигнување во Скопје во утринските часови.

 

ПРОМОТИВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ДО 20.04: 129€/ 8000мкд
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 139€/ 8620 мкд

Во цената на аранжманот е вклучено:
• Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации
• Сместување во хотел 3* во Прага – 2 НП (ноќевање + појадок)
• Организиран разглед со локален водич Прага
• Организиран разглед на Виена
• Професионален лиценциран придружник за време на патувањето
• Организација и реализација на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
• Крстарење по Влтава – 15€
• Целодневна посета на Карлови Вари со локален водич – 25€
• Патничко осигурување – 5€
• Посета на традиционален чешки ресторан со вечера и традиционални танци – 30€
• Индивидуални трошоци

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата
Потребен минимум за реализација на факултативите е 30 лица
За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници