+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

САНДАНСКИ

Хотел СВЕТИ НИКОЛА 3*

8ми Март

Програма

 • Прв ден : 03.2019

Состанок на групата. Поаѓање кон Сандански во договореното време. Се патува преку граничен премин Ново Село. Пристигнување во Сандански. По пристигнувањето сместување во хотелот. Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање.

 

 • Втор ден : 09.03.2019

Појадок. Слободно време за индивидуални активности, можност за користење на СПА центарот или индивидуална прошетка во градот. Можност за факултативна 8-мо Мартовска вечера. Ноќевање.

 

 • Трет ден : 03.2019

Појадок. Напуштање на хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 12.30 часот (локално време), поѓање кон месноста Рупите (храмот – света Петка и гробот на најпознатата пророчица –Баба Ванѓа каде е и погребана). По посетата поаѓање за Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Битола во вечерните часови.

 

Двокреветна соба ДЕЛУКС – 80€ по лице за 2 ноќевања со појадок и превоз

Цената е по лице за пакет и вклучува :

 • Превоз до наведената дестинација
 • 2 ноќевања со појадок
 • Користење на затворен базен со минерална вода и џакузи, римска бања, фитнес
 • Туристичка такса
 • Попатна посета на гробот на Баба Ванѓa
 • Професионална организација

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Доплата за организирана 8-мо Мартовска вечера – 15€
 • Патничко здравствено осигурување – 150 ден.
 • Можност за дoплата за полупансион 12€ по лице на ден, без пијалoци

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 22 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk