+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

САНДАНСКИ

08-ми СЕПТЕМВРИ 

11-ти ОКТОМВРИ 2018

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*

Вид на сместување

(мин.2 ноќевања)

Недела – Четврток

Петок – Сабота

Двокреветна соба – стандард (2+1)

60€

76€

Еднокреветна соба – стандард

48€

60€

Двокреветна соба – лукс (2+1)

69€

86€

Еднокреветна соба – лукс

54€

66€

Студио стандард (2+2)

100€

124€

Апартман Лукс (2+2)

112€

140€

Апартман Фемили (2+2)

152€

192€

Дополнителни услови :

Дете од 0-03.99 год.

Бесплатно

Дете од 04-11.99 год. на доп. легло

10€

12€

Дете од 04-11.99 год. на ред. легло

20€

25€

Дете од 04-11.99 год. на доп. легло во студио или апп

/

/

Дете од 12-15.99 год. на доп. легло

23€

28€

Возрасен на доп. легло во студио или апп

23€

28€

Цените се во евра за 2 лица за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок
 • Користење на сауна, парна бања и фитнес центар
 • Користење на затворен базен со минерална вода (33⁰ С) со полуолимписки размери
 • Користење на отворен базен со минерална вода
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода (38⁰ С)
 • Паркинг, интернет, сеф на рецепција
 • Детски кат и професионален аниматор

 

ХОТЕЛ СВЕТИ НИКОЛА 3*

Вид на сместување

1 НП

Двокреветна соба – стандард (2+0)

20€

Двокреветна соба – лукс (2+0)

25€

Дополнителни услови :

Дете од 0-03.99 год.

Бесплатно

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок
 • Бесплатен салатен бар за време на вечерата во хотелот
 • Користење на затворен базен со минерална вода
 • Користење на џакузи, римска бања, фитнес
 • Паркинг, интернет, сеф на рецепција

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 4*

Вид на сместување

Недела – Четврток

Петок – Сабота

Стандардна двокреветна соба

55 €

68 €

Стандардна еднокреветна соба

48 €

60 €

Луксузна двокреветна соба

64 €

78 €

Луксузна еднокреветна соба

58 €

71 €

Студио

90 €

110 €

Луксузен апартман (2 спални)

108 €

144 €

Возрасен на дополнително легло – 12 € | Дете од 02-05.99 год – 4 € | Дете до 1.99 год – бесплатно

 

АПАРТ ХОТЕЛ МЕДИТЕ 3*

Вид на сместување

Недела – Четврток

Петок – Сабота

Двокреветна соба

26 €

36 €

Еднокреветна соба

18 €

26 €

Едноспален апартман со кујна

37 €

52 €

Двоспален апартман со кујна

84 €

118 €

Возрасен на дополнително легло – 12 € | Дете од 02-05.99 год – 4 € | Дете до 1.99 год – бесплатно

 

Цените се во евра за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на СПА Центар (внатрешен и надворешен базен со минерална вода, фитнес, сауна парк, релакс зона)
 • Паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден