+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

Хотел ЗДРАВЕЦ 4* – Велинград

 

Цените се валидни за период : 02.01-20.12.2018

 

2 ноќевања

Петок- Сабота

1,2 ноќевања

Недела- Четврток

3,4,5 ноќевања

Недела – Четврток

7  и повеќе

ноќевања

Тип на сместување

 (редовни+доп. легла)

Цена на човек, на вечер,

на база НВ (ноќевање, појадок и вечера)

 

Двокреветна СТАНДАРД

/Макс. 2 возр./

40 € 32 €

 

31 €

 

30 €

Двокреветна ЛУКС

/мин. 2 возр.

макс 2+2/

43 € 35 €

 

34 €

 

33 €

Двокреветна ВИП

/мин. 2 возр.

макс 3+1/

45 € 38 €

 

37  €

 

36 €

Еднокреветна соба

/мин. 1 возр.

макс 1+1/

41€ 34 €

 

33 €

 

32 €

Цените се во евра по лице за ноќевање и вклучуваат :

  • Ноќевање со појадок и вечера
  • Користење на затворен и отворен базен со минерална вода, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, шезлонг, фитнес;
  • Wi-Fi интернет, телевизор и клима во секоја соба
  • детски кат и паркинг;

 

Доплати :

  • Дете од 0 до 5,99г. сместени со 2 возрасни – бесплатно.
  • Дете од 6 до 11,99г. на дополнително легло со 2 возрасни има доплата 30 %
  • Трет возрасен плаќа редовна цена по лице
  • Во цената не е вклучена туристичка такса 1€ на ден и патничко осигурување.

 

 

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 22 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk