+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

 Хотел РЕГНУМ 5* – Банско

Пролет – Лето – Есен 2019

Вид на сместување

14.04-30.06.2019

02.09-30.11.2019

01.07-05.08.2019

12.08-01.09.2019

06.08-11.08.2019

НП

ПП

НП

ПП

НП

ПП

Јуниор сјуит (2+0)

69€

90€

77€

98€

85€

106€

Едноспален апартман (2+1)

82€

102€

90€

110€

98€

118€

Едноспален апартман лукс (2+2)

93€

114€

100€

121€

108€

129€

Двоспален апартман (4+2)

146€

187€

162€

   203€

208€

249€

Доплата за апартман со поглед планина – 5€ за апп на ден

Деца до 6.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Деца од 8-12.99 год. на дополнително легло

24€

28€

27€

32€

31€

36€

Возрасен на дополнително легло

34€

40€

37€

41€

40€

42€

 

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ :

 • 5% попуст за престој од 3 ноќевања
 • 7% попуст за престој од 4 ноќевања
 • 10% попуст за престој од 5 ноќевања
 • Бонус ноќевања – 7=6 / 14=12

 

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • НП – ноќевање со појадок | ПП – ноќевање со појадок и вечера
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • Користење на “REGNUM AQUA PARK” (од 01.06-31.08 или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште
 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода / не важи за период на престој 01.07-01.09.2019
 • Детски кат и анимација за деца
 • Паркинг, интернет, сеф

 

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 € на ден
 • Патничко осигурување

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk