+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

Хотел РЕГНУМ 5* – Банско

Пролет – Лето – Есен 2018

Вид на сместување

14.05-30.06.2018

02.09-30.11.2018

01.07-03.08.2018

12.08-01.09.2018

04.08-11.08.2018

НП

ПП

НП

ПП

НП

ПП

Јуниор сјуит (2+0)

64€

78€

70€

84€

76€

90€

Едноспален апартман (2+2)

77€

91€

83€

97€

89€

102€

Двоспален апартман (4+2)

137€

164€

148€

176€

177€

199€

Доплата за апартман со поглед планина – 5€ за апп на ден

Доплата за лукс апартман – 10€ за апп на ден

Деца до 7.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Деца од 8-12.99 год. на дополнително легло

22€

24€

24€

26€

26€

29€

Возрасен на дополнително легло

32€

34€

33€

36€

36€

38€

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ :

 • 5% попуст за престој од 3 ноќевања
 • 7% попуст за престој од 4 ноќевања
 • 10% попуст за престој од 5 ноќевања
 • Бонус ноќевања – 7=6 / 14=12

 

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • НП – ноќевање со појадок | ПП – ноќевање со појадок и вечера
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • Користење на “REGNUM AQUA PARK” (од 01.06-31.08 или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште
 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода
 • Детски кат и анимација за деца
 • Паркинг, интернет, сеф

 

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 € на ден

Патничко осигурување