+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

ХОТЕЛ „GOLDEN BEACH“ МЕТАМОРФОЗИС 

Хотелот Голеден Бич е лоциран на 20 метри од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење од страна на гостите. 1/2+1 EKO собите се наоѓаат на приземје, 1/2+1 стандард на прв, втор, трет и четврти спрат, додека FAMILY собите на втор спрат.

Хотел „ГОЛДЕН БИЧ“ – Метаморфозис

Период

ALL L.

По лице во 2+1 ЕКО

По лице во 2+1

19.05-26.05.19

7

189

209

26.05-02.06.19

7

209

229

02.06-09.06.19

7

239

249

09.06-16.06.19

7

279

299

16.06-23.06.19

7

309

329

23.06-30.06.19

7

329

349

30.06-07.07.19

7

359

379

07.07-14.07.19

7

409

439

14.07-21.07.19

7

459

479

21.07-28.07.19

7

459

479

28.0704.08.19

7

459

479

04.08-11.08.19

7

459

479

11.08-18.08.19

7

459

479

18.08-25.08.19

7

419

449

25.08-01.09.19

7

369

389

01.09-08.09.19

7

319

339

08.09-15.09.19

7

259

279

15.09-22.09.19

7

209

229

* ALL LIGHT– се вклучено (појадок – шведска маса, ручек –избор од две главни јадења ,вечера– шведска маса,  локални алхохолни и безалхохолни пијалоци од 12-17: 30 ч. и 19:00-21:00 ч.)

Напомена

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете 0 до 2.99 г. со двајца возрасни без легло – БЕСПЛАТНО
 • второ дете oд 3 до 7.99 г. со двајца возрасни без легло – плаќа 10ЕВРА на ден
 • Прво дете од 12-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќа 30% од цената во табелата
 • Трето возрасно лице над 16 години на редовно легло плаќа 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот. 
Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Halkidiki Hotel

Enjoy Your Vacation!

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk