+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

ХОТЕЛ „OLYMPION“ – Потос

Хотел „Olympion“ – Потос

Хотелот се наоѓа централно во местото Потос. Хотелот е комлетно реновиран пред 4 години. Во состав има 54 соби на приземје, прв и втор спрат, рецепција, ресторан за доручек на база шведска маса. Собите поседуваат wi-fi, клима уред (вклучен во цената), ТВ, WC, тераса, сеф, фен за коса, телефон (со доплата), мини бар (со доплата). Хотелот нуди стандардни двокреветни соби (два единечни кревети) а во некои има можност за дополнително легло. Хотелот е одалечен од на само 100 м. од прекрасната песочна плажа, а се наоѓа на чекор од главното шеталиште, продавници, пекари, ресторани, таверни и сите видови забава. Гостите имаат можност за доплата на вечера во таверна која е во близина на хотелот (на сама плажа). Гостите на хотел Olympion можат да го користат базенот во хотел Anna Star кој се наоѓа на околу 100 м. одалеченост со нарачување на пијалок од барот на базенот.

Период

Период на престој

1/2 – НП

01.06-08.06.18

7

150

08.06-15.06.18

7

190

15.06-22.06.18

7

210

22.0629.06.18

7

230

29.06-08.07.18

9

320

08.07-17.07.18

9

360

17.07-26.07.18

9

399

26.0704.08.18

9

399

04.08-13.08.18

9

399

13.08-22.08.18

9

399

22.0831.08.18

9

360

31.0807.09.18

7

260

07.09-14.09.18

7

240

14.09-21.09.18

7

220

21.09-28.09.18

7

190

Напомена:

  • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 ноќевања со појадок, за минимум 2 лица во соба
  • 1-во дете 2-11,99 год. во двокреветна соба на дополнително легло со двајца возрасни – 50% доплата од цената за возрасен
  • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
  • Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2  години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

“Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето (check in) во објектот”