+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

 Хотел ДЕЛТА 3* – Огњаново

Живописна природа и извори со минерална вода …

8ми Март

Програма

  • Прв ден : 03.2019

  Состанок на групата. Поаѓање во договореното време. Се патува преку граничен премин Деве Баир. Посета на Метро во Благоевград. Посета на Банско – разглед и прошетка. Се продолжува кон Огњаново. Пристигнување и сместување во хотел. Време за индивидуални активности – прошетка, релаксација во СПА Центарот на хотелот. Ноќевање.

  • Втор ден : 09.03.2019

  Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетка и  користење на СПА Центар. Ноќевање.

  • Трет ден : 03.2019

  Појадок. Заминување од хотелот во 12:00 ч. (локално време). Патување за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во вечерните часови.

Цена : 95 евра / 5.890 ден.

Цената е по лице за пакет и вклучува :

 • Превоз до наведената дестинација
 • Посета на Метро – Благоевград
 • Посета на Банско
 • Сместување во хотел ДЕЛТА 3*
 • 2 ноќевања со појадок
 • Користење на СПА Центар (базен со минерална вода, сауна, парна бања, џакузи)
 • Професионална организација

 

Во цената не е вклучено :

 • Патничко осигурување

Доплата за вечера – 13 евра / музика во живо на 08.03.2019

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk