+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

БАЛИ за 8-ми Март

First Minute понуда со водич од Скопје

Групно патување за мин. 10 лица

Цена по лице ОД 850€ 
09 дена/08 ноќевања НП +авионски превоз + трансфер

Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (238 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во светот. Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот, мнозинството од жителите се Индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богат со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, но ова е нешто што најмногу се  извезува. Живописните  бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население,  храна која  е силна и со необичен вкус и тиркизно-сините води на Индискиот Океан, што е локализирано  на овој мало парче од  рај на земјата ,сигурно ќе ги задоволи  Вашиот вкус …

Програма

04.03.2019: Скопје – Доха
Состанок на групата  на Александар Велики, два часа пред лет.Полетување од Скопје во 11:55ч и слетувате во Доха во 18:50ч.

05.03.2019: Доха- Денпасар-Бали                                                                                      
Полетување за Доха е  во 02:35 часот. Пристигнување во Денпасар е во 17:30 часот. Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Кута/ Нуса Дуа .Пристигнување во хотелот и сместување. Ноќевање.  

05.03.2019- 13.03.2019: Бали
Бали е  инспирација, магичен остров кој има недопрени плажи , вулкани и бујни тропски шуми. Она што го издвојува Бали од другите тропски острови е традицијата и духовноста на народот   кои  ја славаат својата култура и го негуваат својот идентитет. Бали е  скапоцениот камен на Азија каде можете да се опуштите на прекрасните песочни плажи , да ја осетете благодетите на арома терапијата , можете да го испразнете Вашиот ум со јога, Тај Чи , сурфајте или пробајте да се пазарете на традиционалните пазари .
Авантурата на Бали започнува на плажа, со балински специјалитети, егзотична комбинација на вкус. Уживајте во идиличната атмосфера на мек, златен песок и да го видиме  прекрасниот залез на сонцето. Откријте ја автентичноста на Бали преку традиционални джакузи, ритуали и легенди.Уживајте во прекраната  миризба на ароматичните масла при масажа кај Индонезиските масери и заборавете на секојдневниот живот, бидејќи вашата реалност станува ова рајско место. Дозволете Бали да Ве заведе со својот специјален шарм.
Можност за организација на факултативни излети – Јужен Бали, малиот храм кој е изграден на ивица на една карпа, Убуд со посета на светата шума на мајмуните, посета на Кралскиот  Храм  на Mengwi, посета на терасите од ориз како карактеристична слика на Бали …

13.03.2019: Бали/ Денпасар – Доха – Скопје
Појадок.Слободни активности .Трансфер од хотел до аеродромот во Денпасар со лет на Qatar Airlines во вечерните часови.
Полетување  од аеродромот во Денпасар со лет на Qatar Airlines  во 00:30 часот.Слетување во Доха во 05:30.Полетување од Доха во 07:15 и слетување во 10:55 во Скопје на 13.03.2019.

Цени на пакет аранжман по лице  за сместување во стандардна двокреветна соба:

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари
Цената е валидна до поплнување на места по групна тарифа од авио компанија

Сместување /хотел Тип на соба Тип на исхрана Цена од лице
Budget paket ZIA Kuta 3*: Double room Со појадок 850€
Standard  paket Mercure Bali 4* Nusa Dua: Double room Со појадок 1050€

Во цената е вклучено :

  • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Денпасар-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг;
  • 08 ноќевања во хотел по избор на Бали на база на соодветниот тип на исхрана;
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром ;
  • Пречек на Бали од  претставник (англиски јазик);
  • Технички пратител на група

 Цената не вклучува :

  • Патничко осигурување
  • Храна, пијалоци
  • Факултативни тури

Услуги што не се споменати во програмата;

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата

За ова патување важат општите услови на СКТМ и Т.А. Фалкон Травел

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk