+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

ТАЈЛАНД за 8-ми Март

First Minute понуда со водич од Скопје

Групно патување за мин. 10 лица
Цена по лице
ОД 998€ 
10 дена/
09 ноќевања НП +авионски превоз + трансфер

Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (238 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во светот. Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот, мнозинството од жителите се Индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богат со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, но ова е нешто што најмногу се  извезува. Живописните  бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население,  храна која  е силна и со необичен вкус и тиркизно-сините води на Индискиот Океан …..Ова  мало парче од  рај на земјата ,сигурно ќе ги задоволи  Вашиот вкус …

Програма

04.03.2019: Скопје – Доха
Состанок на групата  на Александар Велики, два часа пред лет.Полетување од Скопје во 11:55ч и слетувате во Доха во 18:50ч.

05.03.2019: Доха- Бангкок, Тајланд                                                                                      

Полетување за Доха е  во 20:10 часот. Пристигнување во Бангкок е во 06:55 часот. Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Бангкок.Пристигнување во хотел и сместување. Ноќевање.  

05.03.2019- 07.03.2019: Бангкок
Бангкок, секако, ја живее својата репутација како главна точка за патување во Југоисточна Азија. “Град на ангелите” има фанки пазари, трговски центри, реки полни со изненадувања, жив ноќен живот, многу чудесни знаменитости и атракции кои го одразуваат своето уникатно наследство, и многу, многу повеќе … Кажете збогум на сообраќајниот метеж – благодарение на современите Skytrain-возови што ја покриваат површината на  целиот град. Или истражете  го Бангкок со речна тура со Speed глисер или речно такси.

07.03.2019: Бангкок-Пукет

Ран појадок во хотелот. Напуштање на собите во предвиденото време . Трансфер до аеродром. Предвидено време за полетување за Пукет во 09:10 часот (локално време). Слетување во Пукет во 10:40 часот (локално време). Трансфер до хотелот во Пукет. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

07.03.2019- 14.03.2019: Пукет

Појадок во хотелот. Слободни денови за ужување на некоја од најубавите плажи во светот. Можност за организација на факултативни излети. Ноќевање.

14.03.2019: Тајланд/ Пукет – Доха – Скопје
Појадок.Слободни активности .Трансфер од хотел до аеродромот во Пукет со лет на Qatar Airlines во попладневните часови.
Полетување  од аеродромот во Пукет со лет на Qatar Airlines  во 17:20 часот.Слетување во Доха во 20:40.Полетување од Доха во 07:15 и слетување во 10:55 во Скопје на 15.03.2019.

 Цени на пакет аранжман по лице  за сместување во стандардна двокреветна соба:

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари
Цената е валидна до поплнување на места по групна тарифа од авио компанија

Сместување /хотел Тип на соба Тип на исхрана Цена од лице
Бангкок Хотел Century Park 05-07.03.2019 Double room Со појадок 998€
Пукет Хотел Best Western Patong Beach 07-14.03.2019 Double room Со појадок

Во цената е вклучено :

  • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Денпасар-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг;
  • 08 ноќевања во хотел по избор на Бали на база на соодветниот тип на исхрана;
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром ;
  • Пречек на Бали од  претставник (англиски јазик);
  • Технички пратител на група

Цената не вклучува :

  • Трошоци за визирање 65€ по патник
  • Трошоци за факултативни излети
  • Туристичка такса на Тајланд
  • Патничко осигурување
  • Факултативни тури

Услуги што не се споменати во програмата;

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата

За ова патување важат општите услови на СКТМ и Т.А. Фалкон Травел

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk