Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

“KOVIOU HOLIDAY VILLAGE” – Никити

“KOVIOU HOLIDAY VILLAGE” – Никити

Blog thumbnail

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ Хотелот се наоѓаво срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една однајубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 200м. Хотелот располагасо 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби.Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат.ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден

Blog thumbnail

МИНХЕН – Дворците на Баваријa – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

МИНХЕН – Дворците на Баваријa – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

Blog thumbnail

Дворци во Баварија  – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА  – На ексцентричниот баварски крал Лудвиг II му пошло од рака од осум векасобраното државно и семејно богатство на династијата Вителсбах  да го потроши за краток временски периодградејќи ги дворците од соништата: Ноешванштајн, Линдерхоф, Херенкимзе. Поради нивнотоградење кое ја доведе државата до банкрот, кралот е прогласен за непресметлив ибил затворен.  

Blog thumbnail

Азурен брег – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

Азурен брег – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

Blog thumbnail

1 ден 16.04.2020 СКОПЈЕ – МИЛАНО          Состанок на групата во 11:00ч. и поаѓање во 11:30ч. од паркингот спроти салата Борис Трајковски. Се патува преку Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи. 2 ден 17.04.2020 МИЛАНО Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно време (околу 2 часа) за  шопинг. Патувањето продолжува кон Милано. Сместување во

Blog thumbnail

Фиренца – CINQUE TERRE – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

Фиренца – CINQUE TERRE – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

Blog thumbnail

1 ден 16.04.2020 – Скопје – Монтекатини Состанок на групата во 10:00ч. на паркингот кај Спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање за Фиренца во 10.30ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија, со попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Ноќно возење. 2 ден 17.04.2020 – Монтекатини – Пиза – Монтекатини Пристигнување во пладеневните часови во

Blog thumbnail

TIGNES VAL D’ISERE

TIGNES VAL D’ISERE

Blog thumbnail

На само 5км од француско- италијанската граница, се наоѓа еден од најатрактивните скијачки центри во Франција – Espace Killy, именуван по трократниот олимписки шампион Jean-Claude Killy. Espace Killy –Tignes и Val d’Iser, е ски област во Савојските Алпи кои ја сочинуваат ски стази со должина од 300 км. на надморска височина од 1550м до дури 3450м надморска височина и

Blog thumbnail

VAL THORENS

VAL THORENS

Blog thumbnail

Оваа година со Фалкон Травел скијајте во најголемиот ски центар во светот “Три Долини”. Сместувањето е во Val Thorens. Алпски рај и еден од најелитните ски центри во југоисточна Франција, со повеќе од 600 километри ски обработен терен. Љубителите на скијањето имаат на располагање 430 стази со 1300 топови. 25те  планински врвови се поврзани со 200 ски лифтови, со надморска височина

Blog thumbnail

LES ARC

LES ARC

Blog thumbnail

Оваа година со Фалкон Травел скијајте во најголемите ски центри во Франција. Ве водиме во LES ARC 1800 – Гигантот на француските Алпи, ски центар кој бележи многу брз развој и денеска заедно со  La Plagne, спаѓа во комплекс на еден од најголемите ски центри – Paradiski.  *LES ARC се состои од 5 населби: Bourg Saint Maurice, Arc 1600, Arc 1800, Arc 1950 i Arc 2000 *LES ARC

Blog thumbnail

LES 2 ALPES

LES 2 ALPES

Blog thumbnail

Оваа зима скијајте во најголемите ски центри во Франција. * Ве водиме во LES 2 ALPES. Овој живописен, спортски и модерен меѓународен ски-центар е меѓу најголемите и најпознатите во светот. Изграден во 1946 година на некогашните високи пасишта каде се среќаваат северните и јужните Алпи. * LES 2 ALPES е на висина од 1250-3568 м со 220 км беспрекорно подготвени ски патеки.  Скијалиштето е познато по

Blog thumbnail

CHATEL- PORTES DU SOLEIL

CHATEL- PORTES DU SOLEIL

Blog thumbnail

Oваа зима со Фалкон Травел скијајте во најголемите ски центри во Франција. Ве водиме во CHATEL, дел од огромниот ски центар PORTES DU SOLEIL – Вратата на Сонцето . Незаборавно зимување на падините на импозантниот Мон Блан, скијање со еден ски пас во 2 држави: Франција и Швајцарија. Целиот комплекс има 650 км поврзани стази, прекрасна микро клима и многу природен снег.

Blog thumbnail

СНЕЖАНКА 3*

СНЕЖАНКА 3*

Blog thumbnail

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019 БОНУСИ : 7=6 за период на престој 02.01-31.01.2020 | 24.02-31.03.2020 (попустите не се комбинираат) Цените се по лице за 1 ноќевање  01.12-23.12.2019 24.12-27.12.2019 28.12-01.01.2020 на база ПОЛУПАНСИОН 29.02-31.03.2020 02.01-28.02.2020 Двокреветна соба  2+1                      24,00€                     

Blog thumbnail

SUNNY HILLS 3*

SUNNY HILLS 3*

Blog thumbnail

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019 БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-24.12.2019, 06.01-02.03.2020, 04,03-10.03.2020 (попустите не се комбинираат) Цените се по соба за 1 ноќевање со појадок 01.12-19.12.2019 20.12-28.12.2019 29.12-05.01.2020 06.01-19.01.2020 Вид на сместување 06.03-10.04.2020 20.01-05.03.2020     Студио (2 возрасни)                       50,00 €                      62,00 €                     

Blog thumbnail

РОДОПСКИ ДОМ 4*

РОДОПСКИ ДОМ 4*

Blog thumbnail

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019 БОНУСИ : 7=6 за период на престој 15.01-02.02.2020 | 20.02-31.03.2020 (попустите не се комбинираат) Цените се по лице за 1 ноќевање  01.12-23.12.2019 24.12-27.12.2019 28.12-01.01.2020 на база ПОЛУПАНСИОН 29.02-31.03.2020 02.01-28.02.2020 Двокреветна соба  2+1                      22,00 €

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001