+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

БАЛИ – 24 MAJ 2019

First Minute  
Цена по лице ОД 799€ 
09дена/вклучува 07 ноќевања НП авионски превоз , трансфер,ап такси

Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (238 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во светот. Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот, мнозинството од жителите се Индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богат со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, но ова е нешто што најмногу се  извезува. Живописните  бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население ,  храна која  е силна и со необичен вкус и тиркизно-сините води на Индискиот Океан, што е локализирано  на овој мало парче од  рај на земјата ,сигурно ќе ги задоволи  Вашиот вкус …

22.05 Скопје – Доха
Состанок на групата на Александар Велики, два часа пред лет.Полетување од Скопје во 11:25ч и слетувате во Доха во 18:20ч.

23.05 Доха- Денпасар Бали                                                                                      
Полетување за Доха е во 02:50 часот. Пристигнување во Денпасар е во 17:30 часот. Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Кута/ Нуса Дуа .Пристигнување во хотелот и сместување. Ноќевање.

24.05-30.05 Бали
Бали е  инспирација, магичен остров кој има недопрени плажи , вулкани и бујни тропски шуми. Она што го издвојува Бали од другите тропски острови е традицијата и духовноста на народот   кои  ја славаат својата култура и го негуваат својот идентитет. Бали е  скапоцениот камен на Азија каде можете да се опуштите на прекрасните песочни плажи , да ја осетете благодетите на арома терапијата , можете да го испразнете Вашиот ум со јога, Тај Чи , сурфајте или пробајте да се пазарете на традиционалните пазари.

Авантурата на Бали започнува на плажа, со балински специјалитети, егзотична комбинација на вкус. Уживајте во идиличната атмосфера на мек, златен песок и да го видиме  прекрасниот залез на сонцето. Откријте ја автентичноста на Бали преку традиционални джакузи, ритуали и легенди.Уживајте во прекраната  миризба на ароматичните масла при масажа кај Индонезиските масери и заборавете на секојдневниот живот, бидејќи вашата реалност станува ова рајско место. Дозволете Бали да Ве заведе со својот специјален шарм.

Можност за организација на факултативни излети – Јужен Бали, малиот храм кој е изграден на ивица на една карпа, Убуд со посета на светата шума на мајмуните, посета на Кралскиот  Храм  на Mengwi, посета на терасите од ориз како карактеристична слика на Бали …

30.05 Бали/ Денпасар – Доха – Скопје
Појадок.Слободни активности .Трансфер од хотел до аеродромот во Денпасар со лет на Qatar Airlines во вечерните часови.
Полетување од аеродромот во Денпасар со лет на Qatar Airlines во 1845 часот.
Слетување во Доха .Полетување од Доха во 07:00 и слетување во 1115 во Скопје на 30.05.2019

Цени на пакет аранжман по лице за сместување во стандардна двокреветна соба:

Сместување /хотел

Тип на исхрана

Цена од/лице

Budget paket ZIA Kuta 3*

Со појадок

799€

Standard paket Mercure Bali 4* Nusa Dua

Со појадок

895€

 

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари
Цената е валидна до поплнување на места по групна тарифа од авио компанија

Во цената е вклучено:

  • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Денпасар-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг;
  • 07ноќевања во хотел по избор на Бали на база на соодветниот тип на исхрана;
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром;
  • Пречек на Бали од претставник (англиски јазик);
  • Технички пратител на група

 Цената не вклучува:

  • Патничко осигурување
  • Факултативни тури
  • Услуги што не се споменати во програмата;

За Бали не е потребна туристичка виза за патници кои патуваат со македонски пасоши – за влез на Бали пасош мора да биде валиден минимум 6 месеци од датум на враќање од наведено патување од Бали.