+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

БАЛИ

Редовна програма

За ЈУНИ/ЈУЛИ /СЕПТЕМВРИ

без скриени трошоци и доплати

Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (238 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во светот. Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот  , мнозинството од жителите се Индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богат со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, но ова е нешто што најмногу се  извезува. Живописните  бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население ,  храна која  е силна и со необичен вкус и тиркизно-сините води на Индискиот Океан, што е локализирано  на овој мало парче од  рај на земјата ,сигурно ќе ги задоволи  Вашиот вкус …

Скопје – Доха Лет од Скопје – чекирање на аеродром Скопје два часа пред лет. Полетување од Скопје во и слетувате во Доха согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување).

Доха- Денпасар , Бали – Полетување за Доха – пристигнување во Денпасар – согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување). Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Нуса Дуа .Пристигнување во хотелот и сместување.

Бали е  инспирација, магичен остров кој има недопрени плажи , вулкани и бујни тропски шуми. Она што го издвојува Бали од другите тропски острови е традицијата и духовноста на народот   кои  ја славаат својата култура и го негуваат својот идентитет. Бали е  скапоцениот камен на Азија каде можете да се опуштите на прекрасните песочни плажи , да ја осетете благодетите на арома терапијата , можете да го испразнете Вашиот ум со јога, Тај Чи , сурфајте или пробајте да се пазарете на традиционалните пазари .

Авантурата на Бали започнува на плажа, со балински специјалитети, егзотична комбинација на вкус. Уживајте во идиличната атмосфера на мек, златен песок и да го видиме  прекрасниот залез на сонцето. Откријте ја автентичноста на Бали преку традиционални джакузи, ритуали и легенди.Уживајте во прекраната  миризба на ароматичните масла при масажа кај Индонезиските масери и заборавете на секојдневниот живот, бидејќи вашата реалност станува ова рајско место. Дозволете Бали да Ве заведе со својот специјален шарм.

Можност за организација на факултативни излети – Јужен Бали, малиот храм кој е изграден на ивица на една карпа, Убуд со посета на светата шума на мајмуните, посета на Кралскиот  Храм  на Mengwi, посета на терасите од ориз како карактеристична слика на Бали …

Бали/ Денпасар – Доха – Скопје – Појадок.Слободни активности .Трансфер од хотел до аеродромот во Денпасар во вечерните часови. Полетување  од аеродромот во Денпасар – Слетување во Доха – Полетување од Доха – слетување во Скопје. – согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување)

ИНДИВИДУАЛЕН ПРОГРАМ – минимум патници за реализација 2 лица

цените се валидни согласно моментална расположливост на места во хотелот (период на потврда 24 часа)

Сместување /хотел 

Тип на соба

Од Датум

Тип на исхрана

Цена од/лице

Standard paket 4* Nusa Dua 

Mercure bali Nusa Dua 4*

Double room

03/04(ин)-13.06

06/07(ин)-16.06

9 ноќи -појадок

9 ноќи -појадок

1078eur

1160eur

Standard paket 4* Nusa   Dua

Mercure bali Nusa Dua 4*

Double room

06/07(ин)-17.07

18/19(ин)-28.07

10 ноќи – појадок

09 ноќи – појадок

1220eur

1230eur

Standard paket 4* Nusa Dua 

Mercure bali Nusa Dua 4*

Double room

02/03(ин)-13.09

10/11(ин)-21.09

10 ноќи – појадок

10 ноќи – појадок

1080eur

1080eur

Цената е варијабилна согласно промена на тарифи на карти на авио-компанија

(пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта).

 За датуми на патување надвор од наведни дати – ЦЕНИ НА БАРАЊЕ.

 

Во цената е вклучено :

• Авионски билет со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг;

• Градска Тура на Доха на доаѓање

• Аердромски такси

• 09 или 10 ноќевања во хотел на Бали на база на соодветниот тип на исхрана (Хотел bali nusa dua 4*);

• Трансфер  аеродром – хотел – аеродром ; 

Цената не вклучува :

• Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;

• Факултативни тури

• Индивидуални трошоци

• Патничко осигурување

• Се што не е наведено во делот ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 20 дена пред поаѓање.

• За ова патување не се потребни медицински имунизации.

• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.

• Задолжително патничко осигурување.За Бали не е потребна туристичка виза за патници кои патуваат со македонски пасоши – за влез на Бали пасош мора да биде валиден минимум 6 месеци од датум на враќање од наведено патување од Бали.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.