+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

БАЛИ-индивидуална програма

ЈАНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 2019

без скриени трошоци и доплати

Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (238 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во светот. Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот  , мнозинството од жителите се Индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богат со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, но ова е нешто што најмногу се  извезува. Живописните  бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население ,  храна која  е силна и со необичен вкус и тиркизно-сините води на Индискиот Океан, што е локализирано  на овој мало парче од  рај на земјата ,сигурно ќе ги задоволи  Вашиот вкус …

Програма

Скопје – Доха Лет од Скопје – чекирање на аеродром Скопје два часа пред лет. Полетување од Скопје во и слетувате во Доха согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување).

Доха- Денпасар , БалиПолетување за Доха – пристигнување во Денпасар – согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување). Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Нуса Дуа .Пристигнување во хотелот и сместување.

Бали е  инспирација, магичен остров кој има недопрени плажи , вулкани и бујни тропски шуми. Она што го издвојува Бали од другите тропски острови е традицијата и духовноста на народот   кои  ја славаат својата култура и го негуваат својот идентитет. Бали е  скапоцениот камен на Азија каде можете да се опуштите на прекрасните песочни плажи , да ја осетете благодетите на арома терапијата , можете да го испразнете Вашиот ум со јога, Тај Чи , сурфајте или пробајте да се пазарете на традиционалните пазари .

Авантурата на Бали започнува на плажа, со балински специјалитети, егзотична комбинација на вкус. Уживајте во идиличната атмосфера на мек, златен песок и да го видиме  прекрасниот залез на сонцето. Откријте ја автентичноста на Бали преку традиционални джакузи, ритуали и легенди.Уживајте во прекраната  миризба на ароматичните масла при масажа кај Индонезиските масери и заборавете на секојдневниот живот, бидејќи вашата реалност станува ова рајско место. Дозволете Бали да Ве заведе со својот специјален шарм.

Можност за организација на факултативни излети – Јужен Бали, малиот храм кој е изграден на ивица на една карпа, Убуд со посета на светата шума на мајмуните, посета на Кралскиот  Храм  на Mengwi, посета на терасите од ориз како карактеристична слика на Бали …

Бали/ Денпасар – Доха – Скопје – Појадок.Слободни активности .Трансфер од хотел до аеродромот во Денпасар во вечерните часови. Полетување  од аеродромот во Денпасар – Слетување во Доха – Полетување од Доха – слетување во Скопје. – согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување).

ЈАНУАРИ

QR 306   21JAN   SKPDOH       1155 1850  

QR 962   22JAN   DOHDPS      0235 1730  

QR 963   29JAN   DPSDOH      1900 0001+1

QR 305   30JAN   DOHSKP      0715 1055 

Hotel Zia Bali 3*- Kuta (препорачан за млади)  Double room 7 ноќи- појадок    799 €

Mercure Бali Nusa Dua 4* –  Nusa   Dua                 Double room 7 ноќи -појадок     835

Hilton Bali Resort 5* –  Nusa   Dua                           Double room 7 ноќи – појадок 1125

 

 

ФЕВРУАРИ

QR 306   13FEB   SKPDOH     1155 1850  

QR 962   14FEB   DOHDPS    0235 1730  

QR 963   21FEB   DPSDOH    1900 0020+1

QR 305   22FEB   DOHSKP     0715 1055  

Hotel Zia Bali 3*- Kuta (препорачан за млади)  Double room 7 ноќи- појадок    799 €

Mercure Bali Nusa Dua 4* –  Nusa   Dua               Double room 7 ноќи -појадок     835

Hilton Bali Resort 5* –  Nusa   Dua                          Double room 7 ноќи – појадок 1065

 

 

МАРТ

QR 306   04MAR   SKPDOH       1155 1850  

QR 962   05MAR   DOHDPS      0235 1730  

QR 963   12MAR   DPSDOH      1900 0001+1

QR 305   13MAR   DOHSKP      0715 1055  

 

Hotel Zia Bali 3*- Kuta (препорачан за млади) Double room 7 ноќи- појадок     799 €

Mercure bali Nusa Dua 4* –  Nusa   Dua               Double room 7 ноќи -појадок      845

Hilton Bali Resort 5* –  Nusa   Dua                         Double room 7 ноќи – појадок  1100 €

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање НА БАРАЊЕ.

Во цената е вклучено :

 • Авионски билет со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг;
 • Аердромски такси
 • 07 ноќевања во хотел на Бали на база на соодветниот тип на исхрана
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром

 Цената не вклучува :

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Се што не е наведено во делот ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 20 дена пред поаѓање.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. 
 • Задолжително патничко осигурување

 

За Бали не е потребна туристичка виза за патници кои патуваат со македонски пасоши – за влез на Бали пасош мора да биде валиден минимум 6 месеци од датум на враќање од наведено патување од Бали

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk