+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

БАНСКО

08-ми СЕПТЕМВРИ

11-ти ОКТОМВРИ 2018

Хотел РЕГНУМ 5*

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Мин. 2 ноќевања

Полупансион

Мин. 2 ноќевања

Едноспален апартман (2+2) 75€ 91€
Двоспален апартман (4+2) 140€ 167€
Деца до 11.99 год. Бесплатно
Возрасен на дополнително легло 28€ 33€

Цените се по соба  за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК | ПОЛУПАНСИОН – појадок, вечера
 • – Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • – Користење на “REGNUM AQUA PARK” (од 01.06-31.08 или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште
 • – Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода
 • – Детски кат и анимација за деца
 • – Паркинг, интернет, сеф

 

Хотел МУРИТЕ 4*

Вид на сместување

ALL INCLUSIVE

Мин. 2 ноќевања

АЗАЛИА – Двокреветна соба (2+0)

30€

АЗАЛИА – Едноспален апартман (2+2)

33€

АЗАЛИА – Двоспален апартман (4+2)

32€

ОРХИДЕА – Двокреветна соба (2+0)

29€

ОРХИДЕА – Едноспален апартман (2+2)

32€

ОРХИДЕА – Двоспален апартман (4+2)

30€

• Дете од 0-5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно

• Прво дете од 06-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно

• Второ дете од 06-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

• Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

• За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22 часот)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен и надворешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, фитнес)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Хотел ГРИН ВУД 4*

Вид на сместување

ALL INCLUSIVE

 

Двокреветна соба (2+0)

29€

Студио (2+2)

33€

Едноспален апартман (2+2)

37€

Двоспален апартман (4+2)

33€

Деца до 5.99 год.

Бесплатно

Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло

Бесплатно

Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло

50% попуст

Возрасен на дополнително легло

20% попуст

За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО-појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23 ч.
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен и надворешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес)
 • Детски кат
 • Интернет, паркинг

 

Хотел  ПЕРУН ЛОЏ 4*

Вид на сместување

Полупансион

Студио (2+1)

23€

Едноспален апартман (2+2)

24€

Прво дете до 11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете до 11.99 год. на дополнително легло – доплата 8€

Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база појадок и вечера
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Хотел  САНРАЈС 4*

Вид на сместување

ALL INCLUSIVE Light

Студио (2+1)

22€

Едноспален апартман (2+2)

23€

Прво дете до 11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете oд 3- 11.99 год. на дополнително легло – 50 % попуст

Трет возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база АLL INCLUSIVE LIGHT ( појадок, ручекм вечера, пијалоци за време на оброците)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР ( внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Хотел РИВЕРСАЈД 4*

Вид на сместување

ПОЛУПАНСИОН

 

ALL INCLUSIVE

 

Двокреветна соба еко (2+0)

21€

26€

Двокреветна соба стандард (2+1)

22€

27€

Фамилијарна соба (2+2)  цена за 3 лица

54€

70€

• Деца до 06.99 год. – бесплатно

• Дете од 07- 12.99 год. – 50 % попуст

• Трет возрасен – 30% попуст

Haпомена: цената за фамилијарна соба е за максимум три лица, четврто лице доплаќа по условите за дополнително легло

 

Цените за двокреветна соба се  по лице, за фамилијарна соба за 3 лица  и вклучуваат :

 • Ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН – појадок и вечера
 • Ноќевање на база ALL INCLUSIVE light- појадок, ручек,ужина, вечера, неорганичени алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22:00 часот
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи)

Детски кат, интернет, паркинг

Хотел ГРАМИ 3*

Вид на сместување

 

Ноќевање со појадок

Полупансион

All Inclusive

Двокреветна соба (2+2)

13€

19€

25€

Апартман (4+0)

13€

19€

25€

• Дете од 0-1.99 год

Бесплатно

• Прво дете од 2-05.99 год. на доп. легло

Бесплатно

• Второ дете од 2-05.99 год. на доп. легло

6€

10€

13€

• Деца од 6-12.99 год. на доп. легло

6€

10€

13€

• Возрасен на доп. легло

8€

14€

20€

• За сместување во апартман се наплаќаат 4 редовни суми

 

Цените се во евра по лице и вклучуваат :

 • Ноќевање на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК | ПОЛУПАНСИОН – појадок, вечера | СЕ ВКЛУЧЕНО – појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени пијалоци до 22 ч.
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Организиран превоз

Скопје – Банско – Скопје

Поаѓање : 07.09.2018 | Враќање : 09.09.2018

Цена за повратен билет : 40€ по лице