+389 71 34 14 10 info@falcon.com.mk

Белград

Нова Година 2019

ПРОГРАМА

1 ден  30.12.2018                               

Скопје – Белград


Состанок на групата во 01:00 часот. Патувањето води преку граничен премин Табановце со Царински формалности и  попатно планирана пауза по договор.  Пристигнување во Белград во утринските часови постета  на  еден од најпознатите трговски центри во Србија, Delta City.  Пристигнувањe во хотелот Royal Inn кој се наоѓа во цен тарот на Белград во непосредна близина на Кнез Михајлова .Сместување во хотелот и слободно време за одмор и индивидуална прошетка во центарот на градот . Ноќевање.

 

2 ден 31.12.2018                                         

Белград


Појадок. Следува прошетка со локален туристички водич :Калемегдан ,Студенски трг, Књез Михајлова  и  Скадарлија .Слободно време за ручек и индивидуални активности во попладневни часови . И оваа година  факултативна прослава во еден од најпознатите сплавови во Белград . Ноќевање.

 

3 ден 01.01.2019

Белград-Скопје

Доцен појадок. Одјавување од хотелот и посета на храмот Св.Сава .Во пладневни часови заминување за Македонија со попатни паузи.Пристигање во вечерните  часови .

Цена по лице  :   129 евра /7998 денари

 

Во цената е вклучено:

  • Превоз со туристички автобус на наведена релација
  • Сместување на база 2 ноќевањa со појадок во хотел ,,ROYAL INN” 4*(royalinn.rs)
  • Организација и реализација на аранжманот
  • Локален туристички водич
  • Пратител од агенција

 

Во цената НЕ e вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Факултативен дочек на сплав

НАПОМЕНА:
За реализација на програмата потребен е минимален број од 40 патници, во спротивно агенцијата го задржува правото на измена на цената или аранжманот да го сторнира, со известување на патниците минимум 5 дена пред датата на поаѓање, со што агенцијата не сноси никаква одговорност..
Агенцијата не е надлежна да ја цени исправноста на патните документи на патниците….
За ова патување важат Општите услови за патување на СКТМ во согласност со Законот за туристичка дејност и Законот за облигациони односи на Република Македонија. 
Аранжманот може да претрпи промени во зависност од условите. 

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk