Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

МИНХЕН – Дворците на Баваријa – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

МИНХЕН – Дворците на Баваријa – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

Blog thumbnail

Дворци во Баварија  – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА  – На ексцентричниот баварски крал Лудвиг II му пошло од рака од осум векасобраното државно и семејно богатство на династијата Вителсбах  да го потроши за краток временски периодградејќи ги дворците од соништата: Ноешванштајн, Линдерхоф, Херенкимзе. Поради нивнотоградење кое ја доведе државата до банкрот, кралот е прогласен за непресметлив ибил затворен.  

Blog thumbnail

Азурен брег – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

Азурен брег – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

Blog thumbnail

1 ден 16.04.2020 СКОПЈЕ – МИЛАНО          Состанок на групата во 11:00ч. и поаѓање во 11:30ч. од паркингот спроти салата Борис Трајковски. Се патува преку Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи. 2 ден 17.04.2020 МИЛАНО Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно време (околу 2 часа) за  шопинг. Патувањето продолжува кон Милано. Сместување во

Blog thumbnail

Фиренца – CINQUE TERRE – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

Фиренца – CINQUE TERRE – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

Blog thumbnail

1 ден 16.04.2020 – Скопје – Монтекатини Состанок на групата во 10:00ч. на паркингот кај Спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање за Фиренца во 10.30ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија, со попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Ноќно возење. 2 ден 17.04.2020 – Монтекатини – Пиза – Монтекатини Пристигнување во пладеневните часови во

Blog thumbnail

СОЛУН – МЕТЕОРИ – ПАРАЛИЈА

СОЛУН – МЕТЕОРИ – ПАРАЛИЈА

Blog thumbnail

1 ден  17.04.2020  СКОПЈЕ – СОЛУН Состанок со групата во 01 30 часот, и поаѓање за Солун во 02:00 часот на паркингот паркингот кај спортски центар ‘’Борис Трајковски’’  Пристигнување и разглед на градот : плоштадот Аристотелис, познатите улици за шопинг Виа Игнација и Тсимицки, Белата Кула, црквата Св. Димитрија. Слободно време за шопинг во центарот

Blog thumbnail

СИЦИЛИЈА – ( Палермо – Катаниа – Сиракуза )

СИЦИЛИЈА – ( Палермо – Катаниа – Сиракуза )

Blog thumbnail

1 ден 16.04.2020 СКОПЈЕ – Драч Состанок со групата и поаѓање за Драч во 14:00 часот на паркингот кај салата Борис Трајковски“ . Се патува преку граничниот премин Ќафасан пристигање во Драч во вечерните часови. Во 23:00ч со брод заминување од  Драч за Бари. Ноќна пловидба. 2 ден 17.04.2020 Бари – Месина – Џардини Нахос

Blog thumbnail

САНТОРИНИ

САНТОРИНИ

Blog thumbnail

1 ден 16.04.2020 СКОПЈЕ – ПИРЕА Состанок на групата на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски во 15:00. Се патува преку гр. премин Богородица со попатни паузи. 2 ден 17.04.2020 ПИРЕА – САНТОРИНИ Пристигнување на пристаништето Пиреа во раните утрински часови. Качување во брод и испловување во 07:25 часот. Пристигнување на пристаништето во Санторини во

Blog thumbnail

Прага

Прага

Blog thumbnail

1 ден 16.04.2020 СКОПЈЕ –ПРАГА Состанок со групата во 13:30ч. на паркингот пред спортски центар Борис Трајковски и поаѓање за Прага   во 14.00ч., преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2 ден 17.04.2020 ПРАГА Пристигнување во Прага во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта факултативно можност

Blog thumbnail

Милано-Лугано-Комо-Верона

Милано-Лугано-Комо-Верона

Blog thumbnail

1 ден 16.04.2020 СКОПЈЕ – МИЛАНО Состанок на групата во 11:00 часот и поаѓање за Милано во 11:30 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 17.04.2020 МИЛАНО Пристигнување во Милано во попладневните часови. Сместување

Blog thumbnail

КРФ

КРФ

Blog thumbnail

1 ден 16.04.2020 СКОПЈЕ Состанок на групата на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски во  20: 45, тргнување во 21:15 кон граничниот премин Богородица. Следува ноќно возење со вклучени попатни паузи за станиците на поаѓање и на секои 3-4 часа. 2 ден 17.04.2020 ИГУМЕНИЦА – КРФ Пристигнуваме на пристаништето во Игуменица. Продолжуваме со траект до

Blog thumbnail

Истанбул

Истанбул

Blog thumbnail

1 ден 17.04.2020 СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок на групата спроти спртски центар Борис Трајковски  во 15:00 ч. Поаѓање за Истанбул во 15:30 h. Се патува преку граничниот премин Богородица и Грција. Ноќно возење со попатни паузи.    2 ден 18.04.2020 ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Препорачуваме панорамско разгледување на градот со автобус: Капали чаршија,

Blog thumbnail

EMILIA ROMAGNA Bologna, Rimini, San Marino, Parma, Padova

EMILIA ROMAGNA Bologna, Rimini, San Marino, Parma, Padova

Blog thumbnail

ЕМИЛИЈА РОМАЊА – нјабогатиот рeгион меѓу 20те Италијански региони, и една од најразвиените региони во Европа. Спој од две покраини ЕМИЛИЈА и РОМАЊА низ кои тече реката ПО. Најголемите градски центри на овој регион се Болоња, Парма, Ферара и др. Низ овој регион се наоѓа историската сообраќаница на Римската империја – Via Emilia, која има

Blog thumbnail

Венеција (Верона и Трст)

Венеција (Верона и Трст)

Blog thumbnail

1 ден 17.04.2020 СКОПЈЕ – ТРСТ Состанок со групата во 13:00 ч. и поаѓање за Венеција 13:30 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности. 2 ден 18.04.2020  ТРСТ – ПАЛМА НОВА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО Пристигнување

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001