+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

FESTA WINTER PALACE 5* – Боровец

Ценовник:

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018, 08.01-15.02.2019, 05.03-09.04.2019 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи од 01.11.2018
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2018 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019 02.01-13.01.2019 14.01-25.01.2019 16.02-04.03.2019
Вид на сместување 05.03-09.04.2018     26.01-15.02.2019    
Двокреветна соба  2+1                                         44 €                                      59 €                                    105 €                             68 €                              57 €                         55 €
Јуниор сјуит – студио 2+2                                          51 €                                     68 €                                    122 €                              77 €                             64 €                        62 €
Aпартман 2+2                                         54 €                                      73 €                                    133 €                             84 €                              70 €                        66 €
Еднокреветна соба 1+1                                         67 €                                     88 €                                    210 €                             121 €                              85 €                        83 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, интернет

Дополнителни услови :

▪ Деца до 2.99 год. – бесплатно

▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно

▪ Второ дете и трето дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло во соба – 30% попуст

▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€

▪ Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 40€, дете – 20€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk