+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

GREEN WOOD 4* – Банско

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018 | 10% за резервација и уплата до 30.11.2018

БОНУСИ : 7=6

Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат и важат за период на престој 01.12-20.12.2018 | 14.01-31.03.2018

Цените се по лице за 1 ноќ.  01.12-20.12.2018 14.01-28.02.2019 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019
на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.03-31.03.2019   02.01-13.01.2019  
         
Двокреветна соба 2+0                                    22 €                                    25 €                                    27 €                                                     61 €
Студио 2+2                                    27 €                                    29 €                                     31 €                                                     62 €
Едноспален апартман 2+2                                     31 €                                    34 €                                    41 €                                                     67 €
Двоспален апартман 4+2                                    27 €                                    29 €                                    32 €                                                     59 €
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат,  паркинг, интернет.
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 12€, дете од 4-13.99 год. – 8€ 
Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО : возрасен – 18€, дете од 4-13.99 год. – 12€  (појадок, ужина, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 11-23 часот)
Минимален престој : 3 ноќевања во новогодишниот период

 Дополнителни услови :

▪ Дете до 5.99 год. на дополнително легло – бесплатно

▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно

▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло – 20% попуст ▪ Едно дете со 1 возрасен на редовно легло – 20% попуст од цената за двајца

▪ Две деца со 1 возрасен – двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен

▪ Еднокреветна соба – 20% попуст од цената за двајца

▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 120€, дете – 50€ ▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk