+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

Хотел KOVIOU HOLIDAY VILLAGE– Никити

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м.

Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.

Хотел „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE“ –      Никити

Период

ПП

По лице во 1/3

По лице во 1/3+1 стандард

По лице во 1/4 и 1/5 дуплекс

26.05-02.06.19

7

189

205

225

02.06-09.06.19

7

219

239

259

09.06-16.06.19

7

259

279

299

16.06-23.06.19

7

279

309

329

23.06-30.06.19

7

299

329

349

30.06-07.07.19

7

329

359

389

07.07-14.07.19

7

359

399

439

14.07-21.07.19

7

399

459

499

21.07-28.07.19

7

399

459

499

28.0704.08.19

7

399

459

499

04.08-11.08.19

7

399

459

499

11.08-18.08.19

7

399

459

499

18.08-25.08.19

7

379

419

439

25.08-01.09.19

7

319

369

389

01.09-08.09.19

7

279

319

339

08.09-15.09.19

7

209

259

279

15.09-22.09.19

7

189

209

229

22.09-29.09.19

7

149

179

199

 

Напомена:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска против вредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

 

 

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk