+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

MARIA ANTOANETA RESIDENCE 3* – Банско

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% попуст за резервација и уплата до 10.10.2019 | 15% попуст за резервација и уплата до 10.11.2019
 10 % попуст за резервација и уплата до 10.12.2019
Цените се по лице за 1 ноќевање со појадок 01.12-12.12.2019 13.12-26.12.2019 27.12-02.01.2020 03.01-11.01.2020
06.03-30.04.2020 12.01-05.03.2020    
Двокреветна соба  2+0                     21,00€                       24,00 €                     50,00€                     28,00 €
Еднокреветна соба 1                     39,00€                       44,00 €                     91,00€                     48,00 €
Јуниор сјуит 2+1                     22,00€                       25,00 €                     53,00€                     29,00 €
Јуниор сјуит со кујна 2+1                     23,00€                       26,00 €                     54,00€                     30,00 €
Едноспален апартман 2+2                     25,00€                       28,00 €                     56,00€                     32,00 €
Едноспален апартман со кујна 2+2                     26,00€                       29,00 €                     57,00€                     33,00 €
Двоспален апартман 4+2                     27,00€                       30,00 €                     58,00€                     34,00 €
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 6€ , дете 3€
Минимален престој : 27.12-11.01.2020 – 3 ноќевања
Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг. 
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 1.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – плаќа целосна сума
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 60€, дете од 2-11.99 год.- 30 € 
▪ Доплата за подземен паркинг – 10€ на ден (се плаќа на рецепција)
▪ Доплата за бебешко креветче – 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk