+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 30.09.2018 (не важи за Нова Година)

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 30.09.2018 (не важи за Нова Година) 15 % за резервација и уплата до 15.11.2018 (не важи за Нова Година) 10 % за резервација и уплата до 15.12.2018 (важи за Нова Година) БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018 и 10.01-13.04.2019 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)

*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено и новогодишна вечера.

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН  01.12-20.12.2018 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019 20.01-03.03.2019
Вид на сместување | Период на престој 04.03-13.04.2019 02.01-19.01.2019 мин. 4 ноќевања  
Двокреветна соба – АЗАЛИА 2+0                               25.00 €                               35.00 €                               52.00 €                                                32.00 €
Еднокреветна соба – АЗАЛИА 1                               37.00 €                               52.00 €                               77.00 €                                               49.00 €
Едноспален апартман – АЗАЛИА 2+2                              29.00 €                              38.00 €                              59.00 €                                               36.00 €
Двоспален апартман – АЗАЛИА 4+2                               25.00 €                               35.00 €                               52.00 €                                                32.00 €
Двокреветна соба – ОРХИДЕА 2+0                               21.00 €                              30.00 €                              43.00 €                                               28.00 €
Еднокреветна соба – ОРХИДЕА 1                               31.00 €                              45.00 €                              65.00 €                                                41.00 €
Едноспален апартман – ОРХИДЕА 2+2                               25.00 €                              34.00 €                              50.00 €                                                31.00 €
Двоспален апартман – ОРХИДЕА 4+2                               21.00 €                              30.00 €                              43.00 €                                               28.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи,
сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

Дополнителни услови :

▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно

▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно

▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст

▪ Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст

▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

▪ Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 70€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk