Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Неапол – СОРЕНТО – Капри – Поситано – АМАЛФИ – Везув

Неапол – СОРЕНТО – Капри – Поситано – АМАЛФИ – Везув

Blog thumbnail

1 ден 06.03.2020 СКОПЈЕ – Драч
Состанок со групата и поаѓање за Драч во 14:00 часот на паркингот кај хотел „ВИП“ (спроти Саем – Скопје). Преку
граничниот премин Ќафасан пристигање во Драч во вечерните часови. Во 23:00ч со брод заминување од Драч за
Бари. Ноќна пловидба.
2 ден 07.03.2020 Бари-Неапол- Соренто
Пристигнување во Бари во раните утрински часови. Патот продолжува за Соренто со попатна посета на Неапол.
Пристигање во Неапол. Разглед на историскиот дел на градот кој е под заштита на УНЕСКО трговската улица
Умберто,средновековниот замок, Кралската Палата, градската катедрала. Во попладневните часови се
продолжува кон Соренто.Пристигање и сместување во хотел. Слободно време за индивидуални прошетки.
Ноќевање.
3 ден 08.03.2020 КАПРИ-ПОСИТАНО-АМАЛФИ
Појадок. После појадокот следи излет со брод до монденското летувалиште Капри. Разглед на градот: Плавата
пештера, малата марина- Marina Piccol. Слободно време за индивидуални прошетки . Враќање во Соренто и
посета на Амалфи и Поситано. Во попладневните часови враќање во Соренто. Слободно време.Ноќевање.
4 ден 09.03.2020 Соренто – Помпеја – Везув- Соренто
Појадок. После појадокот следи факултативна посета на античкиот град Помпеја кој е потопен со вулканска лава
и целосно уништен од последната ерупција на вулканот Везув. Денеска поголем дел од античкиот град е
откриен, a бројните куќи , фонтани, театри, јавни бањи сведочат за средновековниот живот во истиот.По Помпеја
се посетува вулканот Везув. Во попладневните часови по предвиденото време за посета на Националниот парк
Везув и кратерот на истоимениот вулкан враќање во хотел. Вечера.Ноќевање. ( Напомена: редоследот на
активностите за овој ден може да биде сменет во зависнот од работното време на локалитетите).
5 ден 10.03.2020 Соренто – Бари – Драч – Скопје
Појадок. По појадокот напуштање на собите и заминување кон Бари. Пристигнување во Бари и слободно време
за индивидуални активности. Во вечерните часови пловидба кон Драч.
6 ден 11.03.2020 Драч – Скопје
Во утринските часови пристигнување на пристаништето во Бари. По извршената царинска контрола патувањето
продолжува кон Скопје. Пристигнување во Скопје во попладневните часови.

ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 31.01: 299€/ 18.540 ден.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 329€/ 20.400 ден.

Во цената на аранжманот е вклучено:
 Превоз со високотуристички автобус
 Карта за траект (седиште на дек): Драч – Бари – Драч
 3 Ноќевање со појадок во хотел со 3* во Соренто
 Разгледи според програмата на : Соренто и Неапол
 Организација, реализација и придружник на патувањето
 Организиран трансфер од Охрид, Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес
* Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни
часови.

Во цената на аранжманот не е вклучено:
 Доплата за внатрешна кабина со тоалет на траект: 30 Еур по лице
 Влезници за Помпеја и Везув – 65 Еур
 Факултативна посет на Капри и Амалфи и Позитано – 110 Еур
 Туристичка такса (5€ по лице на ден) се плаќа на рецепција
 Патничко осигурување – 210 ден.
НАПОМЕНИ:
 За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 Попустите не се комбинираат
 Останатите услови на патување важат според годишниот програм на ФАЛКОН ТРАВЕЛ&СЕРВИС
 Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
 Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди време и место на поаѓање.

n the Pacific Ocean with dense cities, imperial palaces, mountainous national parks and thousands of shrines and temples.

Pellentesque quis dui varius, dapibus velit id, iaculis ipsum. Morbi ac eros feugiat, lacinia elit ut elementum turpis. Curabitur justo sapien, tempus sit amet rutrum eu, commodo eu lacus. Morbi in ligula nibh. Maecenas ut mi at odio hendrerit eleifend tempor vitae augue. Fusce eget arcu et nibh dapibus maximus consectetur in est.

Sed iaculis tortor magna, at tincidunt mi imperdiet in. Cras semper massa blandit quam varius, tincidunt imperdiet tellus accumsan. Vestibulum sagittis justo leo bibendum ullamcorper.

Nulla molestie sed lorem non suscipit. Donec at cursus sem. Duis condimentum posuere purus, at venenatis tellus mollis. Vestibulum cursus convallis venenatis. Sed ut blandit mauris.

Etiam quis interdum felis, at pellentesque metus. Morbi eget congue lectus. Donec eleifend ultricies urna et euismod. Sed consectetur tellus eget.

George Green
CEO of Goto

Top landmarks that you should visit

Donec accumsan auctor iaculis. Sed suscipit arcu ligula, at egestas magna molestie a. Proin ac ex maximus, ultrices justo eget, sodales orci. Aliquam egestas libero ac turpis pharetra, in vehicula lacus scelerisque. Vestibulum ut sem laoreet, feugiat tellus at, hendrerit arcu. Vivamus purus ex, dapibus ut eleifend in, hendrerit non nibh. Donec ornare molestie vehicula.

blog single image
blog single image 2
blog single image 3

Best things to do in Japan
Nunc lacus elit, faucibus ac laoreet sed, dapibus ac mi. Maecenas eu ante a elit tempus fermentum. Aliquam commodo tincidunt semper. Phasellus accumsan, justo ac mollis pharetra, ex dui pharetra nisl, a scelerisque ipsum nulla ac sem. Integer hendrerit egestas magna, eu pellentesque velit placerat et.

Integer pulvinar dolor eu metus elementum, at commodo erat efficitur. Vivamus sollicitudin, quam a ornare vestibulum, lorem turpis ege stas magna, in lacinia felis arcu sit amet arcu. Cras eu risus urna. Duis lorem sapien, congue eget nisl sit amet, rutrum faucibus elit. Nullam non tortor massa. Proin ligula leo, hendrerit quis tincidunt a, sodales eget ligula.

Leave a reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001