+389 71 34 14 10 info@falcon.com.mk

ДОЧЕК НА НОВА 2019 ГОДИНА

ВО НОВИ САД

ПРОГРАМА

1 ден  30.12.2018                                   

Скопје – Нови Сад

Состанок на групата во 01:00 часот. Патувањето води преку граничен премин Табановце со Царински формалности и  попатно планирана пауза по договор.  Пристигнување во Нови Сад во пладневни часови. Разгледување на Нови Сад со локален водич:Петроварадинска тврдина, разглед на најстарите улици Дунавска и змај Јован,црквата Св.Ѓорѓи,градска куќа,Плоштадот на слободата….Слободно време за ручек и индивидуални активности .Во попладневните часови се упатуваме во хотел. Ноќевање.

 

2 ден 31.12.2018                                               

Нови Сад

Појадок. После  појадокот следува прошетка  и посета на  шопинг  центар во близина на Нови Сад ,слободно време за ручек и индивидуални активности.Во попладневните часови по желба користење на

спа –центар(базен и сауна).Одмор и припрема за  дочек на Новата 2019 година. Ноќевање.

 

3 ден 01.01.2019

Нови Сад   –   Скопје

Доцен појадок. Одјавување од хотелот.Се упатуваме кон Белград.Прошетка на Белград и слободно време за ручек и индивидуални активности. Поаѓање за Скопје со попатни паузи за одмор по договор, пасошка и царинска контрола . Пристигнување во доцни вечерни часови.

Цена по лице  :   

рана уплата   189 евра /11.718  денари до 30.11

Редовна цена  199 евра/12.338 денари

 

 Во цената е вклучено:

 –Превоз со висикотуристички автобус

Две ноќевања со појадок на база на шведска маса  во хотел Парк 5 *

-Туристичка такса

-Разглед на Нови сад со локален водич

-Разглед на Белград

-Свечена Новогодишна вечера

Коктел за добредојде,свечена вечера на база на шведска маса со пијалоци,

Шампањ на полноќ со бенд во живо и многу изненадувања.

-Користење на СПА центар (базен и сауна),детско катче.

WI-FI,паркинг за автомобили  и автобуси

 

Во цената не е вклучено :

-Патничко осигурување

 Напомена:

  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ
  • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 45 патници
  • Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

 

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk