+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

PERELIK 4* – Пампорово

Ценовник:

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 03.01-20.04.2019
Цените се по лице за 1 ноќевање  10.12-28.12.2018 29.12-04.01.2019
05.01-20.04.2019  
Вид на сместување  полупансион полн пансион полупансион полн пансион
Јуниор сјуит 2+2                              50.00 €                               58.00 €                         66.00 €                       74.00 €
Едноспален апартман / мезонет 2+2                              61.00 €                              69.00 €                         79.00 €                       87.00 €
Дете до 2.99 год.   Бесплатно 
Дете од 3-6.99 год. на доп. легло                               11.00 €                               14.00 €                          16.00 €                       19.00 €
Дете од 7-11.99 год. на доп. легло                               26.00 €                               30.00 €                         34.00 €                       38.00 €
Дете до 6.99 год. на ред. легло                                21.00 €                               24.00 €                          27.00 €                       30.00 €
Дете од 7-11.99 год. на ред. легло                               34.00 €                               38.00 €                         44.00 €                       48.00 €
Возрасен на доп. легло                               38.00 €                              46.00 €                         49.00 €                       57.00 €
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет
Појадок и вечера на шведска маса во основен ресторан Перелик. Ручек на шведска маса во ресторан Малина (локација – на пистите)

Доплата за FLEXY лифт карта : возрасен – 25€ , дете од 7-11.99 – 15€

• има достап до двете ски зони (Пампорово и Мечи Чал)

• бројот на ноќевања е бројот на денови за користење на ски картата

• има можност за полудневно користење првиот и последниот ден • деца до 6.99 год. ја користат бесплатно (со возрасен пратител) Дополнителни услови :

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 65€, дете (2-11.99 год.) – 40€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk