+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

ORPHEUS 4* – Пампорово

Ценовник:

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 30.09.2018 | 
15% за резервација и уплата до 31.10.2018| 10% за резервација и уплата до 01.12.2018
БОНУСИ : 7=6 за дата на пристигнување од 02.01-31.03.2019
(попустите се комбинираат само во период на престој 02.01-17.01.2019 и 31.01-31.03.2019)
Цените се за 1 ноќевање  28.12-01.01.2020 02.0108.01.2020 21.07-27.12.2020 04.0310.04.2020
на база ПОЛУПАНСИОН    18.01-16.02.2020 09.01-17.01.2020
Вид на сместување       22.0203.03.2020
Двокреветна соба – цена по лице  2+1                              79.00 €

                      44.00€

                       41.00€                       33.00€
Трокреветна соба – цена за 3 лица 3+0                            201.00 €                     115.00€                      107.00€                       88.00€
Едноспален апартман – цена за 3 лица 2+2                       238.00 €                     134.00€                      125.00€                       101.00€
Еднокреветна соба – цена за соба 1                             115.00 €

                        62.00€

                       58.00€                       46.00€
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 – Малина, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.

Дополнителни услови :

▪ Дете до 4.99 год. – бесплатно

▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно

▪ Две деца од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – бесплатно

▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни – 10% доплата

▪ Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете – 15% доплата

▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст

▪ Две деца до 12.99 год. со 1 возрасен – доплаќаат по 50% од цена за возрасен

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (5-12.99 год.) – 45€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk