+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

REGNUM 5* – Банско

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% за резервација и уплата до 27.09.2018 | 20% за резервација и уплата до 31.10.2018 Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% за резервација и уплата до 27.09.2018 | 20% за резервација и уплата до 31.10.2018

15% за резервација и уплата до 21.11.2018

БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2019) – валидни резервации направени после 22.11.2018

Цените се за соба за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 27.12-01.01.2019 21.12-26.12.2018 10.01-17.01.2019 01.12-20.12.2018
02.01-09.01.2019 03.02-28.02.2019 01.03-13.04.2019
Вид на сместување  18.01-02.02.2019    
Едноспален апартман – стандард 2+1                             197.00 €                             163.00 €                             130.00 €                                             109.00 €
Едноспален апартман – делукс 2+2                            208.00 €                             174.00 €                             141.00 €                                              120.00 €
Двоспален апартман – стандард 4+2                            360.00 €                            276.00 €                             211.00 €                                             184.00 €
Деца до 5.99 год. на доп.легло  Бесплатно 
Прво дете од 6-10.99 год. на доп.легло  Бесплатно 
Второ дете од 6-10.99 год. на доп.легло                              50.00 €                              42.00 €                               32.00 €                                               28.00 €
Доплата за возрасен на доп.легло                              56.00 €                              46.00 €                              39.00 €                                                32.00 €
Доплата за апартман со поглед на планина  5€ за апартман на ден 
Доплата за еднокреветна соба  10% попуст   25% попуст   25% попуст   25% попуст 
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, 
фитнес, релакс соба, џакузи, детски кат, користење на РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз,
ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.

Дополнителни услови :

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk