ALOE Хотел

Хотел-апартман „ALOE“ – Скала Потамиа (понудата се однесува за услуга полупансион)

Хотелот се наоѓа на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружен со борова шума. Студиата се 1/3 и 1/4 располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Од сезона 2017, понудата на Фалкон Травел за хотел Алое е зголемена и со хотелските А – категорија на соби со кои располага овој капацитет (без кујна). Понудата за истите е со појадок и вечера. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Проверете и сами.

ОБЈЕКТОТ Е КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). На располагање на гостите има и базен кое користење е вклучено во цената.

Период Полупансион

по лице

1/2

соба

1/3

соба

1/4

соба

26.05-02.06.17 7 195 220 235
02.06-09.06.17 7 240 255 269
09.06-16.06.17 7 260 275 289
16.06-23.06.17 7 275 290 305
23.0602.07.17 9 365 380 395
02.07-11.07.17 9 390 420 435
11.07-20.07.17 9 410 450 465
20.07-29.07.17 9 430 480 495
29.0707.08.17 9 430 480 495
07.08-16.08.17 9 430 480 495
16.08-25.08.17 9 395 440 455
25.0801.09.17 7 290 310 325
01.0908.09.17 7 260 280 295
08.09-15.09.17 7 220 240 255
15.09-22.09.17 7 190 215 229
22.09-29.09.17 7 150 220 235

Напомена:

  • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
  • 2 деца до 11,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
  • Трет возрасен – плаќа 50% од наведената сума
  • Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
  • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на собите до 09 часот по локално време
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Актуелни Понуди

8ми Март

8ми Март

Лето 2018

Лето 2018

Зима 2017/18

Боровец

Велигден

Велигден

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија