Andre Rieu – Краков

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 189€/11.720 ден.

Andre Rieu се претставуа во КРАКОВ во најново ШОУ издание, заедно со неговиот оркестар “Johann Strauss” составен од 60 челенови и многу солисти. Andre ќе ве воодушеви со неговиот перформанс. Маестрото ке диригира со 6-члениот оркестар и ке музицира со светски најпознатата виолина на STRADIVARIUS со што ке создаде колоритен концерт полн со изненадуања. Репертоарот се состои од романтични, емоционални балади па се до најраскошните и најпознатите валцери. Доживејте ја магијата на Andre Rieu, во една специјална и незаборавна вечер, и уверете се зошто Adre Reiu, е еден од најпознатите светски изведувачи во живо, последниве неколку години наназад.

Ден 1

23.05.2017 Скопје –Краков

Состанок со групата на паркингот пред спортски центар „Борис Трајковски“ во 10.00 ч. и поаѓање за Краков 10:30 Патувањето е преку Србија, Унгарија и Словачка со попатни за одмор и царински и гранични формалности.

Ден 2

24.05.2017 Краков

Пристигнување во Краков во пладневните часови. Следува разглед на градот: стариот градски плоштад со камбанаријата – еден од најголемите во Европа, Црквата Св. Марија, Јагиелонскиот универзитет, Барбакан – тврдината, Флоријанска капија, Флоријанска улица, Пленти паркот. Сместување во хотел. Слободно време за одмор и индивидуални активности. Ноќевање.

Ден 3

25.05.2017 Краков – Аушвиц – Концерт “Andre Rieu “

Појадок. По завршување на појадокот можност за факултативен излет и посета на Аушвиц – концентрационен логор од Втората Светска Војна, кој од 1979 год. се наоѓа на листата на светски наследства на УНЕСКО. Во попладневните часови враќање во Краков. Вечерта проследување на концертот на Andre Rieu во Tauron Arena. Враќање во хотел. Ноќевање.

Ден 4

26.05.2017 Краков –Рудник на Сол (Wieliczka)- Скопје

Пристигнување во Скопје во претпладневните часови.

Ден 5

27.05.2017 Скопје

Пристигнување во Скопје во пладневните часови.

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • Сместување во хотел во Краков со 3* на база на 2 НП (нокевање/појадок)
  • Разглед на Краков со локален водич
  • Концертот на “Andre Rieu” ( Превоз+влезинца ) Tauron Arena
  • Професионален туристички придружник
  • Организација и реализација на програмата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Факултативен излет Аушвиц (превоз + влезница) – 40€
  • Факултативен излет Wieliczka – Рудник за сол (преовз+влезинца) – 30€
  • Патничко осигурување – 5€

За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници

За овој аранжман важат Општите Услови на Патување на Т.А. Фалкон Травел и СКТМ

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програма

Актуелни Понуди

8ми Март

8ми Март

Лето 2018

Лето 2018

Зима 2017/18

Боровец

Велигден

Велигден

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија