Барселона авион

ТЕРМИН 09.04-13.04.2018

  • ДЕН СКОПЈЕ-БАРСЕЛОНА

Состанок на групата на скопскиот аеродром во 16:30 часот. Полетување за Барселонa во 18:30 ч. Пристигнување во Барселона во 21:20 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.

 

  • ДЕН БАРСЕЛОНА (ПАНОРАМСКИ РАЗГЛЕД–РАМБЛАС,,МАРЕМАГНУМ)

Појадок во хотел. Факултативен панорамски разглед на Барселона со метро: плоштадот Каталонија, авенијата Рамблас, Споменикот на Колумбо,Готскиот кварт Минувајќи низ неколку улици ќе ја здогледате импозантната градба ,Гаудиевото животно дело – Саграда Фамилија. Прошетка низ познатата улица „Рамблас“, една од најдинамичните улици во Светот. Следува слободно време за индивидуални активности и можност во шопинг центарот „Маремагнум“ за кафе пауза, ручек или шопинг. Навечер Ви препорачуваме посета на Шпанскиот плоштад и на Магичните фонтани. Враќање во хотел. Ноќевање.

 

  • ДЕН БАРСЕЛОНА (ПАРК ГУЕЉ,ШПАНСКО СЕЛО,ТИБИДАДО )

Појадок во хотел. Ви нудиме факултативен излет за да поминете прекрасен ден низ парковите на Барселона. Првин одиме во посета на паркот Гуељ, кој е едно од најголемите ремек дела на Антони Гауди и е значајна знанемитост на Барселона . На влезот во паркот , кој што е огромен и каде што ќе доживеете необјасниво смирување и спокојство , иако туристи од разни континенти буквално го преплавуваат целиот парк ,се наоѓаат Гаудиевата куќа и гуштер облепен со скршени керамички плочки , изработка по гаудиевата техника “тренкадис” . Посетата продолжува кон Тибидабо , (највисоката точка во Барселона -512 метри надморска височина ) паркот Гуел се наоѓа во подножјето на брдото Тибидабо . Од ова брдо се пружа совршен и најубав поглед на цела Барселона и морето , тука може да уживате ,да се напиете кафе , сок и сето тоа додека музицира локален бенд , расположен за добра свирка и забава.Потоа се упатуваме кон Шпанското село и го посетуваме овој музеј на отворено. Настанато во 30-тите години на XX век, како изложба, која требало да ги обедини и прикаже основните карактеристики и разноликоста на селата во Шпанија. Враќање во хотел со метро.Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

 

4 ДЕН БАРСЕЛОНА (НОУ КАМП,КАСА МИЛА,КАСА БАТЛО,ФЛАМЕНКО)

Појадок.По појадокот факултативен до еден од најпознатите стадиони во светот –Ноу Кампна кој игра фудбалскиот клуб „Барселона“. Ќе имате можност да го видете музејот на клубот со многубројните трофеи. Препорачуваме посета на ридот Мон Жуик со Олимпискиот стадион и спортската палата. На враќање ќе го видиме ремек делото на шпанскиот архитект Антонио Гауди Каса Батло (Casa Batlló) , или Куќата од коски , изградена на во почетокот на 20 век , а наспроти неа ќе ја здогледате и Каса Мила (Casa Milà)или Ла Педрера , куќата без рабови , која додека ја набљудувате имате впечаток како да гледате во смрзнати бранови . Организирана факултативна Фламенко вечер во ресторан, каде ќе имате можност да уживате во прекрасното Фламенко шоу, фламенкото претставува национален танц на Шпанија           кој представува микс на музика и танц.Враќање во хотел со метро. Ноќевање.

 

5 ДЕН БАРСЕЛОНА

Појадок.Напуштање на хотел и прошетка до Олимпиското пристаниште и плажата Барселонета. Можност за посета на Аквариумот – еден од наголемите и најубавите во Европа. Препорачуваме два и пол часа пред лет да бидете на аеродром. Лет за Скопје во 21:55 ч.Пристигнување во Скопје во 00:40ч.

 

Хотел  3040  особи  

1/1

 

1/2

     HOTEL  4*   4 BB 150 еур 466 еур 


Факултативите задолжително се резервираaт во агенцијата при самата уплата по избор!

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето.

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 

*  Авионски превоз на наведената дестинација Скопје – Барселона – Скопје со Wizzair

 

*    Рачен багаж ( багаж до 10 кг. Голема кабинска торба ) димензии 55*45*23

 

*    Трансфер аеродром хотел аеродром

 

*    Сместување во хотел со 4* на база 4 ноќевања со појадок

 

*  Организиран разглед на Барселона по програмата

 

со локален водич –

*Организација на аранжманот и лиценциран придружник на патувањето

 

 

Во цената не е вклучено:

 

*  Посета на парк Гауди и Шпанско село 55€

*  Посета на Аквариумот 35 €

* Посета на Фламинко шоу  60  €  (со вечера )

*Посета на Фламенко шоу 40€   ( без вечера)

*Вечера во хотел 25 €

*Туристичка такса се плаќа во хотел – 1, 00 € по ден

 

*  Билети за јавен превоз со метро

*  Патничко – здраствено осигурување 5 €

 

 

 

 

                            Важат општите услови на патување на СКТМ

Актуелни Понуди

8ми Март

8ми Март

Лето 2018

Лето 2018

Зима 2017/18

Боровец

Велигден

Велигден

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија