Белград

За уплата до 15.11.2017: 89 евра /5520 денари

Белград

Нова Година 2018

1 ден  30.12.2017  Скопје – Белград

Состанок на групата во 01:00 часот. Патувањето води преку граничен премин Табановце со Царински формалности и  попатно планирана пауза по договор.  Пристигнување во Белград во утринските часови. Се посетува еден од најпосетените и најпознатите трговски центри во Србија, Delta City.  Пристигнувањe во хотелот во попладневните часови. Слободно време за индивидуална прошетка, Вечерта можност за посета на еден од најдобрите клубови Dionis. Враќање во хотел. Ноќевање.

2 ден 31.12.2017 Белград

Појадок. После  појадокот следува прошетка со локален туристички водич на Калемегдан , најпознатата улица Кнез Михајлова и Скадарлија , слободно време за ручек и индивидуални активности .Во попладневните часови се упатуваме во хотелот ,одмор и припрема за  дочек на Новата 2018 во еден од најактуелните сплавови “Кафана на води“. Ноќевање.

3 ден 01.01.2018 Белград-Скопје

Доцен појадок. Одјавување од хотелот. Поаѓање за Скопје со попатни паузи за одмор по договор, пасошка и царинска контрола .

Цена по лице  :   99 евра /6140 денари

ЦЕНА ЗА РАНА УПЛАТА ДО 25.11.2017:  89 евра /5520 денари

 

Во цената Е вклучено:

  • Превоз со туристички автобус на наведена релација
  • Сместување на база 2 ноќевањa со појадок во хотел АББА  – https://www.011info.com/en/hotels/abba-hotel
  • Организација и реализација на аранжманот
  • Пратител од агенција
  • Влезница за клуб DIonis (30.12.2017)


Во
цената НЕ e вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Факултативен дочек на Новата 2018 на сплавот Кафана на води

 

НАПОМЕНИ:
За реализација на програмата потребен е минимален број од 40 патници, во спротивно агенцијата го задржува правото на измена на цената или аранжманот да го сторнира, со известување на патниците минимум 5 дена пред датата на поаѓање, со што агенцијата не сноси никаква одговорност..
Агенцијата не е надлежна да ја цени исправноста на патните документи на патниците….
За ова патување важат Општите услови за патување на СКТМ во согласност со Законот за туристичка дејност и Законот за облигациони односи на Република Македонија.
Аранжманот може да претрпи промени во зависност од условите.

 

 

Актуелни Понуди

8ми Март

8ми Март

Лето 2018

Лето 2018

Зима 2017/18

Боровец

Велигден

Велигден

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија