Costa FASCINOSA 17 Јуни 2018

Италија,Балеари, Шпанија,
7 ноќи /8 дена
Поаѓање од Савона: 17. Јуни 2018.

Costa FASCINOSA

Италија,Балеари, Шпанија,

7 ноќи /8 дена

Поаѓање од Савона: 17. Јуни 2018.

   

             

Ден Пристаниште Враќање Поѓање
17.06 Savona (Italy) –   17.30
18.06  Napoli (italy) 13.30 20:00
19.06 Palermo (Italy) 09:00  18:00 
20.06 Cruising –  – 
21.06 Ibica (Spain) 09.00
  Ibica (Spain) 18.00
22.04  Palma de Mallorca (Spain) 09.00 19.00
23.04 Barcelona  (Spain) 08.00 14.00
24.04  Savona (Italy) 08.30

 

 

BASIC * ГАРАНТИРАНИ КАТЕГОРИИ

 

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат. IV /  цена по лице 549

Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат. EV / цена по лице  729

Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат. BV / цена по лице 889

Понудата важи само за 1/2 кабина

 

 

COMFORT

 

Внатрешна двокреветна кабина кат.  Classic IC / цена по лице 649

Внатрешна  двокреветна кабина кат.0 Premium IP / цена по лице 719

Прозорска двокреветна кабина кат. Classic EC / цена по лице 829

Прозорска двокреветна кабина кат. Premium EP / цена по лице 899

 

 

Балконска двокреветна кабина кат. Classic  BC/ цена по лице 999

Балконска двокреветна кабина кат. Premium BP / цена по лице 1079

 

ДОПЛАТА ЗА ЕДНОКРЕВЕТНА КАБИНА + 30%

ТРОКРЕВЕТНА И ЧЕТОРОКРЕВЕТНА НА БАРАЊЕ

 

Пристанишни такси 150€

Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица плаќаат само пристанишни такси

 

Задолжителен бакшиш кој патникот гу плаќа на брод во износ:

Возрасни: 10€ по лице од ден.

Деца од 4 до 14 години плаќаат 50% од цената на возрасен.

Деца до 4 години не плаќаат.

COSTA ОСИГУРУВАЊЕ 7.30Е (НЕ Е МОРАЛНО)

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:  
Крстарење со брод според програмата
Сместување во одбраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, TV))
полн пансион (вечера, полноќна ужина, појадок, ручек, ужина)
свечена вечера
целодневна анимација
вечерна забава со организирана програма
користење на библиотека, фитнес центар, базен, лежалика на палуба, сауна, пешкири …
 представи во театар
влезници за во казино, ноќен клуб...
• спортски активности  (aerobic, stretching, bodydancing и слични активности со асистенција на инструктор…)
• дневни активности (игри, лов на изгубено богатство,
квизови,турнири,караоке,тематски забави и сл.)

  • пијалоци ‘’PRANZ0&CENA” вклуцен за Classic кабини (за сите патници)
  • пијалоци ‘’BRINDIAMO’’ вклучени за Premium кабини (за сите патници)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА: 
• бакшиш
пијалоци на бродот
излети на копно
третмани во спа центрите и козметичките салони,персонални тренинзи со фитнес инструктор
лекарски услуги
• патничко осигурување и осигурување од отказ

  • на сите трошоци направени на баровите и рестораните дополнително се додава 15% од износот за дадената услуга

Компанијата го задржува правото на промена на цената без претходна најава!

Актуелни Понуди

8ми Март

8ми Март

Лето 2018

Лето 2018

Зима 2017/18

Боровец

Велигден

Велигден

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија