Costa Luminosa

Компанијата има право да ја смени цената без предходна најава

 

7 ноќи/ 8 дена

Италија- Грција- Хрватска

Поаѓање од Дубровник:

21 Јули 2017     

25 Август 2017 

2 Септември 2017

Дата Пристаниште Пристигнување Поаѓање
21-07 Dubrovnik (Croatia) 14:00
22-07 Venice (Italy) 09:00 20:00
23-07 Trieste (Italy) 07:00 13:00
24-07 Corfu ( Greece) 16:00 22:00
25-07 Katakolon / Olympia (Greece) 09:00 14:00
26-07 Mykonos (Greece) 08:00 23:00
27-07 Cruising
28-07 Dubrovnik (Croatia) 08:00

 

Внатрешна двокреветна кабина – Класик 709 eur  по лице
Внатрешна двокреветна кабина- Премиум 759 eur   по лице
Прозорска двокреветна кабина- Класик 859 eur   по лице
Прозорска двокреветна кабина- Премиум 909 eur   по лице
Балконска двокреветна – Класик 1009 eur   по лице
Балконска двокреветна- Премиум 1089 eur   по лице

 

Пристанишни такси : 140 евра / 3 и 4 возрасна особа 355 евра / деца до 18 години со две возразни особи плаќаат само пристанишни такси/ доплата за еднокреветна кабина + 30 %

Задолжителен бакшиш кој се плаќа на бродот  :

За возрасни лица 10 евра по ноќ по лице,

Деца од 4 до 14 години 5 евра,

Деца под 4 години не плаќаат.

Цената вклучува :

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина ( купатило/wc, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот ( вечера, полноќна закуска, доручек,ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • Користење на бродските простории и опрема ( библиотека, фитнес ценрти, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Представи во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активноти ( игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)

Цената не вклучува :

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

Компанијата има право да ја смени цената без предходна најава

Актуелни Понуди

11 ОКТОМВРИ

CINQUE TERRE

11 ОКТОМВРИ

Милано

11 ОКТОМВРИ

Венеција

11 ОКТОМВРИ

Дворците на Баварија

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија