COSTA LUMINOSA

Уплата во денари по курс 1 Еур = 62 Мкд

Италија * Грција* Хрватска
  7ноќи/ 8 дена
Поаѓања од Дубровник

Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица
плаќаат само пристанишни такси!!!

 

 

costa-pacifica

 

 

 

ден Итинерер Пристигнување Поаѓање
1 Dubrovnik (Croatia) 14:00
2 Venice (Italy) 09:00 20:00
3 Trieste (Italy) 07:00 14:00
4 …Cruising…
5 Pireaus / Athens (Greece) 14:00 20:00
6 Katakolon / Olympia (Greece) 14:00 20:00
7 Corfu (Greece) 08:00 17:00
8 Dubrovnik (Croatia) 08:00

 

Датум Категорија Цена по лице
05.05.2017

 

 

Внатрешна двокреветна – класик 329
Внатрешна двокреветна- премиум 379
Надворешна двокреветна- класик 429
Надворешна двокреветна- премиум 479
Балконска двокреветна- класик 529
Балконска двокреветна – премиум 579


Пристанишни такси
140
3. 
и 4. Возрасно лице со две возрасни лица 165€
   Доплата за еднокреветна кабина +30%

 

Датум Категорија Цена по лице
12.05.2017

19.05.2017

 

Внатрешна двокреветна – класик 379
Внатрешна двокреветна- премиум 429
Надворешна двокреветна- класик 479
Надворешна двокреветна- премиум 529
Балконска двокреветна- класик 579
Балконска двокреветна – премиум 629

 

Пристанишни такси 140
3. и 4. Возрасно лице со две возрасни лица 190€
  Доплата за еднокреветна кабина +30%

 

Датум Категорија Цена по лице
26.05.2017

 

Внатрешна двокреветна – класик 459
Внатрешна двокреветна- премиум 509
Надворешна двокреветна- класик 559
Надворешна двокреветна- премиум 609
Балконска двокреветна- класик 659
Балконска двокреветна – премиум 709

 

Пристанишни такси 140
3. и 4. Возрасно лице со две возрасни лица 230€
Доплата за еднокреветна кабина +30%

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
Крстарење со брод според програмата
Сместување во одбраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, TV))
полн пансион (вечера, полноќна ужина, појадок, ручек, ужина)
свечена вечера
целодневна анимација
вечерна забава со организирана програма
користење на библиотека, фитнес центар, базен, лежалика на палуба, сауна, пешкири …
 представи во театар
влезници за во казино, ноќен клуб...
• спортски активности  (aerobic, stretching, bodydancing и слични активности со асистенција на инструктор…)
• дневни активности (игри, лов на изгубено богатство,
квизови,турнири,караоке,тематски забави и сл.)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
задолжителен бакшиш (возрасен –10, деца 4-14 години 5€ на ден)
пијалоци на бродот
излети на копно
третмани/масажи во спа центрите и козметичките салони,персонални тренинзи со фитнес инструктор
лекарски услуги
• патничко осигурување и осигурување од отказ

  • на сите трошоци направени на баровите и рестораните дополнително се додава 15% од износот за дадената услуга

Уплата во денари по курс 1 Еур = 62 Мкд

 

Актуелни Понуди

Грција Лето 2017

Касандра

Грција Лето 2017

Тасос

Грција Лето 2017

Ситониа

Грција Лето 2017

Скиатос

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија