Costa Mediterranea

Компанијата има право да ја смени цената без предходна најава

7 ноќи/ 8 дена

Соединети Арапски Емирати – Оман

Поаѓање од Дубаи: 30 Декември 2017

 

Дата Пристаниште Пристигнување Поаѓање
30-12 Dubai (United Arab Emirates) 12:00
31-12 Muscat (Oman) 08:30
01-01 Muscat (Oman) 01:00
02-01 Sir Bani Yas Island (United Arab Emirates) 09:00 18:00
03-01 Abu Dhabi (United Arab Emirates) 09:00 22:00
04-01 Dubai (United Arab Emirates) 08:00
05-01 Dubai (United Arab Emirates)
06-01 Dubai (United Arab Emirates)

 

 

 

Внатрешна двокреветна кабина – Класик 809 eur  по лице
Внатрешна двокреветна кабина- Премиум 879 eur   по лице
Прозорска двокреветна кабина- Класик 979 eur   по лице
Прозорска двокреветна кабина- Премиум 1029 eur   по лице
Балконска двокреветна – Класик 1089 eur   по лице
Балконска двокреветна- Премиум 1159 eur   по лице

 

3/4 особа во кабина плаќа 243 еур / Пристанишни такси : 140 евра /доплата за еднокреветна кабина +30% /  деца до 18 години со две возразни особи плаќаат само пристанишни такси

Задолжителен бакшиш кој се плаќа на бродот  :

За возрасни лица 10 евра по ноќ по лице,

Деца од 4 до 14 години 5 евра,

Деца под 4 години не плаќаат.

 

Цената вклучува :

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина ( купатило/wc, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот ( вечера, полноќна закуска, доручек,ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетано
 • Целодневни анимации
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • Користење на бродските простории и опрема ( библиотека, фитнес ценрти, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Представи во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активноти ( игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)

Цената не вклучува :

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

Компанијата има право да ја смени цената без предходна најава

Актуелни Понуди

11 ОКТОМВРИ

CINQUE TERRE

11 ОКТОМВРИ

Милано

11 ОКТОМВРИ

Венеција

11 ОКТОМВРИ

Дворците на Баварија

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија