Costa NeoCLASSIC

Компанијата има право да ја смени цената без предходна најава

14  ноќи/ 15 дена

Малдиви – Шри Ланка – Индија

Поаѓање од Мале:  30 Декември 2017

                                                      

Дата Пристаниште Пристигнување Поаѓање
30-12 Male (Maldives)
31-12 Male (Maldives) 20:00
01-01 Cruising…
02-01 Colombo (Sri Lanka) 07:00 17:00
03-01 Cruising…
04-01 Mormugao (India) 08:30 17:00
05-01 Bombay/Mumbai (India) 08:00
06-01 Bombay/Mumbai (India)
07-01 Bombay/Mumbai (India) 21:00
08-01 Cruising
09-01 New Mangalore (India) 07:00 18:00
10-01 Cochin (India) 08:30 18:00
11-01 Cruising
12-01 Male (Maldives) 07:00
13-01 Male (Maldives)

                                                      

 

Внатрешна двокреветна кабина – Класик 909 eur  по лице
Внатрешна двокреветна кабина- Премиум 1089 eur   по лице
Прозорска двокреветна кабина- Класик 1359 eur   по лице
Прозорска двокреветна кабина- Премиум 1559 eur   по лице

 

Пристанишни такси 190 eur

 

3 и 4 возрасна особа во кабина со две возразни особи 455 евра/ доплата за еднокреветна кабина + 30 %/ деца до 18 години во кабина со две возрасни особи плаќаат само пристанишни такси

Задолжителен бакшиш кој се плаќа на бродот  :

За возрасни лица 10 евра по ноќ по лице,

Деца од 4 до 14 години 5 евра,

Деца под 4 години не плаќаат,

Цената вклучува :

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина ( купатило/wc, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот ( вечера, полноќна закуска, доручек,ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • Користење на бродските простории и опрема ( библиотека, фитнес ценрти, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Представи во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активноти ( игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)

Цената не вклучува :

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

Компанијата има право да ја смени цената без предходна најава

Актуелни Понуди

11 ОКТОМВРИ

CINQUE TERRE

11 ОКТОМВРИ

Милано

11 ОКТОМВРИ

Венеција

11 ОКТОМВРИ

Дворците на Баварија

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија