Costa VICTORIA

  Costa VICTORIA Италија,Балеари, Шпанија, Франција 7 ноќи / 8 дена Поаѓање од Савона: 06. Мај 2018.                 Ден Пристаниште Враќање Поѓање 06.05 Savonа1 (Italy) –   20:00  07.05  La Spezia (italy) 07:00  20:00  08.05 Civitavecchia  (Italy) 08:00  19:00  09.05 Cruising – – 10.05 Palma de Mallorca (Spain) 08.00 18.00 11.05 Barselona  (Spain) 09.00 […]

 

Costa VICTORIA

Италија,Балеари, Шпанија, Франција

7 ноќи / 8 дена

Поаѓање од Савона: 06. Мај 2018.

 

             

Ден Пристаниште Враќање Поѓање
06.05 Savonа1 (Italy) –   20:00 
07.05  La Spezia (italy) 07:00  20:00 
08.05 Civitavecchia  (Italy) 08:00  19:00 
09.05 Cruising
10.05 Palma de Mallorca (Spain) 08.00 18.00
11.05 Barselona  (Spain) 09.00 18.00
12.05  Marseille  (France) 09.00 18.00
13.05  Savona (Italy) 09.00

 

 

 

BASIC * ГАРАНТИРАНИ КАТЕГОРИИ

 

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат. IV /  цена по лице 369

Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат. EV / цена по лице  489

Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат. BV / цена по лице 679

*** 3. И 4. Возрасни лице 185€

 

COMFORT 

Внатрешна двокреветна кабина кат.  Classic IC / цена по лице 539

Внатрешна  двокреветна кабина кат.0 Premium IP / цена по лице 599

Прозорска двокреветна кабина кат. Classic EC / цена по лице 639

Прозорска двокреветна кабина кат. Premium EP / цена по лице 699

Балконска двокреветна кабина кат. Classic  BC/ цена по лице 829

Балконска двокреветна кабина кат. Premium BP / цена по лице 909

 

*** 3. И 4. Возрасни лице 270€

 

Пристанишни такси 150€

Доплата за еднокреветна кабина +30%

Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица плаќаат само пристанишни такси

Задолжителен бакшиш кој патникот гу плаќа на брод во износ:

Возрасни: 10€ по лице од ден.

Деца од 4 до 14 години плаќаат 50% од цената на возрасен.

Деца до 4 години не плаќаат.

 

 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
Крстарење со брод според програмата
Сместување во одбраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, TV))
полн пансион (вечера, полноќна ужина, појадок, ручек, ужина)
свечена вечера
целодневна анимација
вечерна забава со организирана програма
користење на библиотека, фитнес центар, базен, лежалика на палуба, сауна, пешкири …
 представи во театар
влезници за во казино, ноќен клуб...
• спортски активности  (aerobic, stretching, bodydancing и слични активности со асистенција на инструктор…)
• дневни активности (игри, лов на изгубено богатство,
квизови,турнири,караоке,тематски забави и сл.)

  • пијалоци ‘’PRANZ0&CENA” вклуцен за Classic кабини (за сите патници)
  • пијалоци ‘’BRINDIAMO’’ вклучени за Premium кабини (за сите патници)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
• бакшиш
пијалоци на бродот
излети на копно
третмани во спа центрите и козметичките салони,персонални тренинзи со фитнес инструктор
лекарски услуги
• патничко осигурување и осигурување од отказ

  • на сите трошоци направени на баровите и рестораните дополнително се додава 15% од износот за дадената услуга

Компанијата го задржува правото на промена на цената без претходна најава!

 

 

Актуелни Понуди

8ми Март

8ми Март

Лето 2018

Лето 2018

Зима 2017/18

Боровец

Велигден

Велигден

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија