Costa VICTORIA 9 ноќи / 10 дена

Италија, Шпанија,Балеари, Франција
9 ноќи / 10 дена
Поаѓање од Савона: 30. Март 2018.

 

Costa VICTORIA

Италија, Шпанија,Балеари, Франција

9 ноќи / 10 дена

Поаѓање од Савона: 30. Март 2018.

 

             

Ден Пристаниште Враќање Поѓање
30.03 Savona (Italy) –   20:00 
31.03  La Spezia (italy) 07:00  20:00 
01.04 Civitavecchia  (Italy) 08:00  21:00 
02.04 Napoli (Italy) 08.00  18.00 
03.04 Cruising
04.04 Valencia (Spain) 09.00 18.00
05.04  Palma de Mallorca (Spain) 08.00 18.00
06.04 Tarragona (Spain) 09.00 18.00
07.04  Marseille (Spain) 09.00 18.00
08.04  Savona (Italy) 09.00

 

BASIC * ГАРАНТИРАНИ КАТЕГОРИИ 

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат. IV /  цена по лице 469

Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат. EV / цена по лице  589

Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат. BV / цена по лице 779

*** 3. И 4. Возрасни лице на барање

 

 

COMFORT

Внатрешна двокреветна кабина кат.  Classic IC / цена по лице 609

Внатрешна  двокреветна кабина кат.0 Premium IP / цена по лице 669

Прозорска двокреветна кабина кат. Classic EP / цена по лице 709

Прозорска двокреветна кабина кат. Premium EP / цена по лице 769

Балконска двокреветна кабина кат. Classic  BC/ цена по лице 899

Балконска двокреветна кабина кат. Premium BP / цена по лице 979

 

Пристанишни такси 150€

Доплата за еднокреветна кабина +30%

Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица плаќаат само пристанишни такси

 

Задолжителен бакшиш кој патникот гу плаќа на брод во износ:

Возрасни: 10€ по лице од ден.

Деца од 4 до 14 години плаќаат 50% од цената на возрасен.

Деца до 4 години не плаќаат.

 

 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:  
Крстарење со брод според програмата
Сместување во одбраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, TV))
полн пансион (вечера, полноќна ужина, појадок, ручек, ужина)
свечена вечера
целодневна анимација
вечерна забава со организирана програма
користење на библиотека, фитнес центар, базен, лежалика на палуба, сауна, пешкири …
 представи во театар
влезници за во казино, ноќен клуб...
• спортски активности  (aerobic, stretching, bodydancing и слични активности со асистенција на инструктор…)
• дневни активности (игри, лов на изгубено богатство,
квизови,турнири,караоке,тематски забави и сл.)

  • пијалоци ‘’PRANZ0&CENA” вклуцен за Classic кабини (за сите патници)
  • пијалоци ‘’BRINDIAMO’’ вклучени за Premium кабини (за сите патници)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА: 
• бакшиш
пијалоци на бродот
излети на копно
третмани во спа центрите и козметичките салони,персонални тренинзи со фитнес инструктор
лекарски услуги
• патничко осигурување и осигурување од отказ

  • на сите трошоци направени на баровите и рестораните дополнително се додава 15% од износот за дадената услуга

Компанијата го задржува правото на промена на цената без претходна најава!

 

 

Актуелни Понуди

8ми Март

8ми Март

Лето 2018

Лето 2018

Зима 2017/18

Боровец

Велигден

Велигден

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија