Вила хотел „MISTRAL“ – Калитеа

*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

Вила хотел Мистрал се наоѓа во мирниот дел на Калитеа на 5-7 мин. од плажа, во непосредна близина на вила Магдалини. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студиа со комплетно опремена кујна, купатило, клима уред (вклучен во цената), и сат. ТВ. Во дворот има базен и лежалки, а WiFi пристапот е овозможен на базен и рецепција. На 50-ина метри се наоѓа голем јавен паркинг, каде и во висока сезона може да се најде бесплатно паркинг место. Вилата е идеална за оние кои покрај плажа и море, сакаат слободното време да го поминат покрај во базенот во пријатна атмосфера, а сепак блиску до центарот и сите збиднувања.

 

Вила „MISTRAL“ – Калитеа
Период Ноќевања 1/2 студио 1/2+1 студио
20.05-27.05.17 7* 80 90
27.05-03.06.17 7* 90 100
03.06-10.06.17 7* 110 115
10.06-17.06.17 7* 130 140
17.06-24.06.17 7* 160 170
24.06-01.07.17 7 315 330
01.07-08.07.17 7 325 340
08.07-15.07.17 7 340 355
15.07-22.07.17 7 340 360
22.07-29.07.17 7 340 360
29.0705.08.17 7 340 360
05.08-12.08.17 7 340 360
12.08-19.08.17 7 340 360
19.08-26.08.17 7 310 330
26.08-02.09.17 7* 155 165
02.09-09.09.17 7* 135 145
09.09-16.09.17 7* 125 135
16.09-23.09.17 7* 95 105
23.0930.09.17 7* 85 85

 

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио- БЕСПЛАТНО –  плаќаат само превоз доколку користат.
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Актуелни Понуди

8ми Март

8ми Март

Лето 2018

Лето 2018

Зима 2017/18

Боровец

Велигден

Велигден

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија