Хотел „NEAPOLIS“ – Полихроно

 

Хотелот Неаполис е лоциран на прекрасната песочна плажа во центарот на Полихроно. Хотелот располага со 29 соби, 1/2, 1/3 и 1/3+1 соби. Овој хотел е идеален избор за оние кои сакаат да бидат блиску до плажа.  Во склоп на самиот хотел има ресторан, кафе бар, пицерија, бесплатен интернет и централна клима.  Сите соби се опремени со бања – реновирана во 2013 година, тераса, ТВ, клима уред (вклучена во цената).

1/2 соби имаат по 2 стандардни легла,1/3 имаат 3 стандардни легла или 1 брачен и 1 единечен, 1/3+1 имаат 1 брачен, 1 единечен и едно дополнително легло (на извлекување).

 

Хотел „НЕАПОЛИС“ – Полихроно
Период ПП По лице во 1/2
27.05-03.06.17 7 169
03.06-10.06.17 7 199
10.06-17.06.17 7 229
17.06-24.06.17 7 259
24.06-01.07.17 7 279
01.07-08.07.17 7 299
08.07-15.07.17 7 309
15.07-22.07.17 7 329
22.07-29.07.17 7 329
29.0705.08.17 7 329
05.08-12.08.17 7 329
12.08-19.08.17 7 329
19.08-26.08.17 7 279
26.08-02.09.17 7 255
02.09-09.09.17 7 235
09.09-16.09.17 7 215
16.09-23.09.17 7 185

 

Напомена:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за 7ПП полупансиони (појадок+вечера)
 • Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби со соодветен капацитет)
 • Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата (во соби со соодветен капацитет)
 • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во соби со соодветен капацитет)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на интернет во лоби барот и терасата на хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 20 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

Актуелни Понуди

Грција Лето 2017

Касандра

Грција Лето 2017

Тасос

Грција Лето 2017

Ситониа

Грција Лето 2017

Скиатос

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија