Хотел „РОЈАЛ “ – Фурка

 

Хотелот Ројал е лоциран на прекрасната песочна плажа во Фурка. Хотелот располага со 37 ,1/3 и 1/2+1 соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. Лежалките на плажа се доплаќаат 5 еур или се бесплатни со нарачка на пијалок. Дел од нашата понуда се 1/2+1 соби со еден брачен кревет и едно дополнително легло.

Хотел „РОЈАЛ“ – Фурка
Период ПП По лице во 1/2+1 По лице во 1/2+2
20.05-27.05.17 7 150 169
27.05-03.06.17 7 180 199
03.06-10.06.17 7 210 259
10.06-17.06.17 7 240 299
17.06-24.06.17 7 260 319
24.06-01.07.17 7 280 349
01.07-08.07.17 7 300 369
08.07-15.07.17 7 320 399
15.07-22.07.17 7 330 419
22.07-29.07.17 7 330 419
29.0705.08.17 7 330 419
05.08-12.08.17 7 330 419
12.08-19.08.17 7 330 419
19.08-26.08.17 7 300 389
26.08-02.09.17 7 250 299
02.09-09.09.17 7 200 249
09.09-16.09.17 7 170 199
16.09-23.09.17 7 130 159


*ПП (Полупансион):

 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база на шведска маса

 

Напомена:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 0 до 6 г. со двајца возрасни без легло – БЕСПЛАТНО
 • Прво дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата
 • Трет возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Доплата за соба со директен поглед на море 5 евра на ден по соба
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

Актуелни Понуди

Грција Лето 2017

Касандра

Грција Лето 2017

Тасос

Грција Лето 2017

Ситониа

Грција Лето 2017

Скиатос

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија